Ez nem igaz – felelte a szocialista kormányfőjelölt tegnapi nyilvános beszéde után a javadalmazását firtató kérdésünkre. Ugyanakkor Győry László, a szövetség titkárságának igazgatója az üzleti titokra tekintettel „sem megerősíteni, sem cáfolni” nem kívánta azt, hogy ötmilliót fizetnének ki a politikusnak. Elmondta azonban: a pénzt a terméktanács taggyűlése szavazta meg, még azt megelőzően, hogy Medgyessy tavaly december 19-én felállt volna a székéből. Mint elárulta: technikai okokból csak e hónapban utalják át a pénzt, számla ellenében.
– Medgyessy feladata a lobbizás és a kapcsolattartás volt. Köztudomású, hogy a szeszipar az egyik legnagyobb jövedékiadó-befizető, így főként a vám- és pénzügyőrségnél akadt dolga, de képviselte az iparágat más hatóságok előtt is. Előfordult, hogy Brüsszelben járt a szövetség érdekében – ecsetelte Győry azt, hogy miféle feladatot látott el náluk a kormányfőjelölt. Az igazgatótól azt is megtudtuk, hogy megközelítőleg 25 millió forint volt a szervezet tavalyi működési költsége, ebből kellett tehát „kiszorítani” Medgyessy javadalmazását.
– Konszenzussal született a döntés a díjazásról, így utólag nem kívánom megkérdőjelezni a kifizetés jogosságát – vélekedett lapunknak egy vidéki szeszgyár vezérigazgatója, aki maga képviselte cégét a kérdéses ülésen. – Persze arról lehet vitatkozni, hogy az összeg mennyire volt terhes a szervezetnek – vélekedett. Szerinte Medgyessy befolyása hasznára vált a szövetségnek. Elmondta, hogy voltak olyan tagok, akik nem értettek egyet a szervezet irányításának módjával, ezért kiléptek. A névtelenséget kérő vállalatvezető mellett a szövetség másik két tagjának képviselője is megerősítette, hogy ötmillió forintot szavaztak meg 2001-ben Medgyessy Péternek.
Miért ennyire agresszív és nárcisztikus Magyar Péter?