Bayer Zsolt közíró a múlt pénteki Sajtóklubban szellőztette meg, hogy a zalaegerszegi Szám-pont Kft. több mint húszmillió forintos támogatáshoz jutott, miközben a cégben a szocialista politikus fia és Verebes „Misukának” becézett négyéves gyermeke is tulajdonos. A számítástechnikai vállalkozás egy felnőttoktatási programját – amelyet éppen Verebes felesége vezet – 2,8 millió forinttal segítette ki a Zala Megyei Területfejlesztési Tanács. A döntésnél Varga László elnök – aki egyben az MSZP zalaegerszegi jelöltje és megyei listavezetője – nem tartózkodott, mi több, maga írta alá fia és az ifjabb Verebes cégével a támogatási szerződést. Információink szerint alanyi jogon további 23 millió forintos munkaügyi támogatást vett fel a kft. a tavaly ősz óta futó programokra.
Verebes István a Fotexnet nevű internetes portál fórumán azzal magyarázta a történteket, hogy felesége hatodmagával mint alkalmazott juthatott hozzá a kft.-hez, ám az üzletrészt végül kisfia részére íratták. Mint fogalmazott, azért, hogy neki is legyen valamije, ha „ő feldobja a talpát”. – Sajnos Varga nem állt föl, és nem mondta azt, hogy idén már érintett a döntésben, hanem az ő szavazata is ott volt a papíron – írta a fórumon, hozzátéve: – Ha foglalkoztam volna evvel a feleségem üzletének juttatott összeg kapcsán, tettem volna róla, hogy ez ne következzen be.
Varga László a Zalai Hírlapnak „csúsztatási taktikának” nevezte az ügy megszellőztetését, és kiemelte: arról persze nem esett szó, hogy a területfejlesztési tanácsnak csak akkor kell az érintett kötődését vizsgálni, ha ötven százaléknál nagyobb tulajdoni hányaddal bír. A Szám-pont Kft. támogatást nyert pályázatában többek között az olvasható, hogy programjukat elsődlegesen a Nemzeti információs stratégiára és a Széchenyi-terv célkitűzéseire alapozták. Vida Gábor, az Országos Területfejlesztési Központ régióigazgatója szerint jogilag nem kifogásolható a támogatás, ugyanis arról a megyei területfejlesztési tanács egyhangúlag döntött, miközben minden tanácstag tudta, hogy Varga fia érintett a vállalkozásban. Szabó Péter, az FVM helyettes államtitkára ezt azzal egészítette ki lapunknak, hogy a jogszerűség vizsgálatára a közigazgatási hivatal jogosult, Vargának pedig az általános gyakorlat szerint be kellett volna jelentenie érintettségét. – Ha uniós támogatásról lett volna szó, akkor Vargát vagy a pályázatot ki kellett volna zárni – tette hozzá.
Varga László ténykedése nem először váltott ki megütközést: a múlt év első felében több hónapra felfüggesztették tisztségéből, mert a megyei közigazgatási hivatal kifogásolta, hogy több tagot ki akart szorítani a tanácsból.
Miért ennyire agresszív és nárcisztikus Magyar Péter?