Verebes négyéves fiát is támogatták

Verebes István előadóművész egy internetes fórumon maga is elítélte, hogy Varga László, a zalai területfejlesztési tanács elnöke, MSZP-s képviselőjelölt olyan céggel írt alá támogató szerződést, amelyben a politikus fia is tulajdonos. A cégben ugyanakkor Verebes kisfia 4,9 milliós törzsbetéttel rendelkezik, felesége pedig alkalmazott.

2002. 02. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bayer Zsolt közíró a múlt pénteki Sajtóklubban szellőztette meg, hogy a zalaegerszegi Szám-pont Kft. több mint húszmillió forintos támogatáshoz jutott, miközben a cégben a szocialista politikus fia és Verebes „Misukának” becézett négyéves gyermeke is tulajdonos. A számítástechnikai vállalkozás egy felnőttoktatási programját – amelyet éppen Verebes felesége vezet – 2,8 millió forinttal segítette ki a Zala Megyei Területfejlesztési Tanács. A döntésnél Varga László elnök – aki egyben az MSZP zalaegerszegi jelöltje és megyei listavezetője – nem tartózkodott, mi több, maga írta alá fia és az ifjabb Verebes cégével a támogatási szerződést. Információink szerint alanyi jogon további 23 millió forintos munkaügyi támogatást vett fel a kft. a tavaly ősz óta futó programokra.
Verebes István a Fotexnet nevű internetes portál fórumán azzal magyarázta a történteket, hogy felesége hatodmagával mint alkalmazott juthatott hozzá a kft.-hez, ám az üzletrészt végül kisfia részére íratták. Mint fogalmazott, azért, hogy neki is legyen valamije, ha „ő feldobja a talpát”. – Sajnos Varga nem állt föl, és nem mondta azt, hogy idén már érintett a döntésben, hanem az ő szavazata is ott volt a papíron – írta a fórumon, hozzátéve: – Ha foglalkoztam volna evvel a feleségem üzletének juttatott összeg kapcsán, tettem volna róla, hogy ez ne következzen be.
Varga László a Zalai Hírlapnak „csúsztatási taktikának” nevezte az ügy megszellőztetését, és kiemelte: arról persze nem esett szó, hogy a területfejlesztési tanácsnak csak akkor kell az érintett kötődését vizsgálni, ha ötven százaléknál nagyobb tulajdoni hányaddal bír. A Szám-pont Kft. támogatást nyert pályázatában többek között az olvasható, hogy programjukat elsődlegesen a Nemzeti információs stratégiára és a Széchenyi-terv célkitűzéseire alapozták. Vida Gábor, az Országos Területfejlesztési Központ régióigazgatója szerint jogilag nem kifogásolható a támogatás, ugyanis arról a megyei területfejlesztési tanács egyhangúlag döntött, miközben minden tanácstag tudta, hogy Varga fia érintett a vállalkozásban. Szabó Péter, az FVM helyettes államtitkára ezt azzal egészítette ki lapunknak, hogy a jogszerűség vizsgálatára a közigazgatási hivatal jogosult, Vargának pedig az általános gyakorlat szerint be kellett volna jelentenie érintettségét. – Ha uniós támogatásról lett volna szó, akkor Vargát vagy a pályázatot ki kellett volna zárni – tette hozzá.
Varga László ténykedése nem először váltott ki megütközést: a múlt év első felében több hónapra felfüggesztették tisztségéből, mert a megyei közigazgatási hivatal kifogásolta, hogy több tagot ki akart szorítani a tanácsból.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.