Budapestről jelzik a balatoni vihart

Megkurtították az Országos Meteorológiai Szolgálat költségvetését, ezért a jövőben nem a siófoki obszervatóriumból, hanem a fővárosból érkeznek a balatoni viharjelzések. A balatoniak attól tartanak, életeket veszélyeztet az intézmény bezárása.

2004. 12. 27. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Budapestről kezelik a jövő évtől a balatoni és a velencei-tavi viharjelzést, s ezzel halálra ítélték az idén hetvenéves siófoki obszervatóriumot. Bartha Imrét, az intézmény vezetőjét nyugdíjazták, és nem tudni, hogy rajta kívül ki kerül még az utcára a balatoni meteorológusok közül.
Miként megírtuk, Visy Károly, az Országos Meteorológiai Szolgálat nyugalmazott szakmai főtanácsadója is értetlenül áll a döntés előtt, és más szakemberek is állítják: megbízható viharjelzés csak a tó mellől adható. – Nem véletlen, hogy a viharjelző szolgálatokat Európában mindenütt a nagy tavak mellé telepítették – mondta lapunknak Bartha Imre. Habár az utóbbi években sokat fejlődött a biztonságos viharjelzés hátteréül szolgáló technika, a siófoki obszervatórium megbízható szolgáltatásaihoz szokott tavi szervezetek és intézmények – jelesül a Balatoni Hajózási Rt., a vitorláskikötők, továbbá a nagy rendezvények, a Balaton- és az öbölátúszás szervezői – aggódnak a döntés várható következményei miatt.
A nyár elején még azt tervezte a viharjelzést kézben tartó Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, hogy a kora tavaszi és késő őszi horgászok, illetve a vízi sportok művelői biztonsága céljából a jövőben egész évben lesz viharjelzés két nagy tavunknál. Félő, ez továbbra is csak terv marad.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.