A Mendelssohn Kamarazenekar muzsikájára járják majd a bál nyitótáncát, a palotást az Állami Operaház balettművészei, és ugyancsak ők hívják keringőzni az Anna-bál vendégeit. A magyar közéleti, tudományos és művészeti elit vigasságaként emlegetett Anna-bál hivatalos megnyitására a múlt évi bál szépe, Tóth Eszter 17 éves keszthelyi gimnazista kéri fel Bóka István polgármestert, majd újabb keringő után a sokfogásos vacsorához ülnek le a vendégek.
Éjfélkor választják meg a bálkirálynőt, aki az egyik főszponzor, a Herendi Porcelán Manufaktúra Rt. Viktória-díszítésű óriás vázáját kapja jutalmul. A szépségverseny második helyezettje egy Rothschild-, a harmadik helyezett pedig egy Aponyi-mintával díszített herendit vehet át. A bál szépének bemutatása után nyújtja át Bóka István a három éve alapított Kiss Ernő-díjat.
A háromszáz bálozó Grand hotelbeli szórakozásával párhuzamosan fergeteges utcabálon vigad majd Füred apraja-nagyja. Ők egy hatalmas kivetítőn követik majd a báli eseményeket – hangzott el a sajtótájékoztatón.
Az Anna-bál fővédnöke Baráth Etele európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter, a bál három védnöke pedig Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék elnöke, Kocsis István, a Magyar Villamos Művek Rt. vezérigazgatója és Bóka István Balatonfüred polgármestere lesz. Ez évben új szponzorral, a Paksi Atomerőmű Rt.-vel gyarapodott az Anna-báli rendezvényt támogatók sora, s amiként korábban, a Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. neve is szerepel a rangos támogatók listáján.
Füred reformkori évekre viszszanyúló Anna-bálját ezúttal is gazdag kísérőprogramok színesítik. A július 23-i vigadalom másnapján a bál szépe és udvarhölgyei mezőhegyesi hintóra ülnek, végigkocsikáznak az üdülővároson, majd a tiszteletükre adott fogadás után egy árbocos várja őket sétahajózásra.
A hűség jutalma. Elsőként Gyurkovics Tibor író, tavaly Kő Pál Kossuth-díjas szobrász érdemelte ki a Füredért munkálkodó és az üdülővároshoz kötődő legkiválóbbak részére alapított Kiss Ernő-díjat. A Herendi Porcelán Manufaktúra Rt. kisméretű, bájos porcelánszobrocskája az aradi vértanút, Kiss Ernő tábornokot, a „táncos huszárt” ábrázolja. Ő volt az, aki 1825. július 26-án, az első füredi Anna-bálon táncba vitte, majd nem sokkal később hitveséül választotta Szentgyörgyi Horváth Fülöp János szépséges leányát, Anna-Krisztinát.
Egymilliárd forintot, a bevallott összeg tízszeresét költhették el Magyar Péterék tavasszal