Megmentenék Taszárt

Miközben a kormánypárti somogyi képviselők hallgatnak, végveszélybe kerül Taszár gazdálkodása, és meghiúsulnak azok a tervek, amelyek a dél-dunántúli gazdaság fejlesztését szolgálnák – fogalmazott tegnap a taszári laktanya bejáratánál Mátrai Márta (Fidesz).

2005. 08. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Háromezer katona, illetve polgári alkalmazott megélhetését biztosította korábban a taszári légibázis, amelyet – ellentétben a somogyi önkormányzati vezetőknek tett ígérettel – nem 2006, hanem már ez év végén bezár a honvédelmi tárca. Miközben Taszár ügyében hallgatnak Somogy MSZP-s országgyűlési képviselői, és nem hallatja szavát a két miniszter, Lamperth Mónika és a fejlesztési pénzek fölött diszponáló Kolber István sem, a település jövője egyre kilátástalanabbá válik, és meghiúsulnak a dél-dunántúli gazdaság fejlesztését célzó tervek – fogalmazott a taszári laktanya bejáratánál Mátrai Márta. – A Fidesz parlamenti frakciója azért drukkol, hogy 2006 végére halasztódjék a bázis bezárása, az új kormánynak ugyanis lesz terve Taszár és környéke jövőjére, az itt élő emberek foglalkoztatásának megoldására. Taszár polgármestere, Pataki Sándor elmondta: amellett, hogy a bázis területén van a község közműközpontja, a katonaság személyi állományának felszámolásával egyötödével csökken a kétezres falu lakossága. Többmilliós költségvetési veszteségre rúg az szja-ból, illetve a honvédséggel kapcsolatban álló cégek telek- és iparűzési adójából be nem folyó összeg.
Bocskai István, a Honvédelmi Minisztérium szóvivője az MTI-nek hangsúlyozta: a szaktárca azért adja át az önkormányzatoknak az objektumot, hogy a bázis esetleges polgári hasznosítása megvalósulhasson, hiszen ez munkahelyteremtő beruházás lehet. Kiemelte, hogy a jelenlegi honvédelmi kormányzat hivatalba lépésekor rögtön megvizsgáltatta a NATO-nál, hogyan lehetne mégis a taszári repülőteret fejleszteni, ám a beruházások előrehaladta miatt a katonai szervezet elzárkózott a módosításoktól. Szerinte Magyarországnak nincs annyi repülőgépe, hogy indokolt lenne három katonai repülőtér fenntartása, ezért az egyiket mindenképpen meg kellett szüntetni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.