Tegnap hajnalban fejezte be a szlovák parlament az új kormány programtervezetéről szóló vitát, amely személyeskedésektől sem volt mentes. Az ellenzék populistának és múltba mutatónak nevezte a programot, s még olyan vélemény is elhangzott, hogy Szlovákia most lép arra az útra, amelyet Magyarország számára a Medgyessy-kormány jelölt ki és vezette el az országot a mai gazdasági krízis küszöbéig.
A szakértők visszafogottabban fogalmaznak, szerintük meg kell várni az új kormány költségvetési tervét, mert maga a kormányprogram annyira általánosan fogalmaz, hogy abból szinte semmi nem olvasható ki. Elismerik azonban, hogy míg a népszerűen hangzó ígéretek viszonylag pontosan körülírtak – megduplázni a kultúra és az oktatásügy támogatását, több pénzt fordítani az egészségügyre és a szociális támogatásokra, bevezetni a „karácsonyi nyugdíjat”, a mezőgazdaság támogatását tíz százalékkal emelni, csökkenteni kell a gyógyszerek és az élelmiszerek áfáját stb. –, a bevételi oldal növekedéséhez azonban szinte nem is neveztek meg forrást. Egyedül a személyi jövedelemadó rendszerében jelenne meg az úgynevezett milliomosadó, ám azt nem lehet tudni, milyen havi bevétel mellett mekkorára tervezi növelni a jelenlegi 19 százalékos adót a kormány.
A sok bírálat ellenére tegnap délelőtt meglehetősen nagy támogatással elfogadta a parlament a kormányprogramot, amivel párhuzamosan bizalmat kapott Robert Fico nemzeti-szocialista kormánya.

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség