Két újabb büntetőügyet tárgyalt tegnap a Fővárosi Bíróság a 2006 őszi brutális rendőri fellépéssel összefüggésben. Az első eljárásnak két rendőr vádlottja volt: N. Attila és S. Gábor. A vádirat szerint a kőbányai rendőrkapitányságon dolgozó két férfi 2006. szeptember 20-án éjszaka brutálisan bántalmazott több előállítottat. S. Gábor egy földön fekvő hajléktalant rugdosott meg kíméletlenül, amit a bíróságon két tanú is megerősített. Ezért őt a Cserni János vezette bírói tanács tegnap nem jogerősen egy évi fogházbüntetésre ítélte, de annak végrehajtását három év próbaidőre felfüggesztette. Ugyanakkor N. Attilát bizonyítottság hiányában felmentette a bíró, holott a vádlott rendőrt korábban egy hasonló ügyben (hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazásért) már jogerősen elítéltek. A férfit ezúttal azzal vádolták, hogy ököllel úgy megütött egy perui állampolgárságú férfit a kőbányai kapitányságon, hogy annak eltört az orrcsontja. Mendoza Farro Angel nem vett részt a tüntetéseken, mindössze vacsorázni ment a barátaival 2006. szeptember 20-án, és már éppen hazatért volna, amikor a rendőrök betörték a neki is otthont adó társasház ajtaját, és őt indok nélkül előállították. A kapitányságon a perui fiatalembert lecigányozták, majd úgy összeverték, hogy eltört az orra, megrepedt a bordája, és úgy hátba rúgták, hogy azon napokig egy cipő lenyomata látszódott.
Bár N. Attilát fölmentette Cserni János bíró, azt azért megjegyezte: szomorú, hogy a rendőr tanúk egy része biztosan hazudott a bíróságon, hiszen tény, hogy Mendozát súlyosan bántalmazták a kapitányságon. Az ügyészség képviselője bejelentette: fellebbeznek az elsőfokú ítélet ellen.
A tegnap tárgyalt másik büntetőügynek három rendőr vádlottja volt, de őket is felmentették bizonyítottság hiányában. K. Dánielt, J. Gábort és Gy. Róbertet azzal vádolták, hogy 2006. szeptember 20-án a Blaha Lujza tér közelében a földre tepertek és brutálisan bántalmazták egy tüntetőt. Az orvos szakértő jelentése szerint Tusinger Lászlót legalább 7-10 alkalommal megrúgták, és feltehetőleg tonfával vagy gumibottal is ütlegelték. A férfi könnyebben sérült meg. Kalina József bíró szerint nem volt bizonyítható, hogy a három vádlott követte el a bűncselekményt. Ugyanakkor azt a bírói tanács elnöke is hangsúlyozta, hogy a rendőrök még a hamis tanúzást is vállalták, hogy mentsék verekedő társaikat. Bár a bíróság szerint azt nem lehetett megállapítani, kik verték meg a tüntetőt, de az bizonyos, hogy a Rendészeti Biztonsági Szolgálat (Rebisz) azon alegységének a munkatársai voltak az elkövetők, amelynek a három vádlott is a tagja. (Egyikük, Gy. Róbert azóta kilépett az állományból.) A felmentő ítélet ellen az ügyész fellebbezett, így az nem jogerős.
Kiderült, hogyan történt a kettős tehervonat-baleset Komáromnál