A rendőrség hiába szabott ki 40 ezer forintos pénzbüntetést tavaly március 15-én Földi Attilára, amiért a hatósági intézkedésnek úgymond ellenszegült, a Pesti Központi Kerületi Bíróság tegnap megváltoztatta a rendőrség határozatát, és csupán figyelmeztetésben részesítette a fiatalembert. Földit a rendőrség indoklása szerint jogszerű intézkedéssel szembeni engedetlenség (közkeletűbb nevén: passzív ellenállás) miatt állították elő tíz hónappal ezelőtt a fővárosi Alkotmány utcából, mivel a felszólítás után nem hagyta el „elég gyorsan” a helyszínt. Földi viszont a bíróságon azt mondta: folyamatosan távolodtak a Kossuth tértől, és már éppen kiértek volna a Bajcsy-Zs. útra, amikor egy rendőri egység eléjük vágott, így esélyük sem volt a terület elhagyására. Jellemző, hogy a 20-30 fős, békés tömeggel szemben többtucatnyi rohamrendőr vonult fel, akik végül „két tűz közé” szorították az embereket, és többségüket előállították. Földinek és társainak másfél órán át kellett feltett kézzel állniuk a falnál, majd a Gyorskocsi utcában fél napig tartották őket fogva. A fiatalember azt ígérte: jogtalan fogvatartás és személyi szabadság megsértése miatt kártérítési pert indít a rendőrség ellen.
A történet előzménye, hogy a Magyar Nemzeti Bizottság 2006 szerette volna megkoszorúzni a Parlament előtti Kossuth-szobrot március 15-én, de mivel a teret előzőleg a rendőrség „műveleti területté” nyilvánította, a bejelentett gyülekezést nem vették tudomásul. Az ennek ellenére koszorúzni vágyókat pedig elkezdték a Bajcsy-Zsilinszky út felé szorítani.
Meghökkentő jelenségek kísérték a tegnapi tárgyalást. Az egyik rendőr tanú például megvetően szólt Földi Nagy-Magyarországot ábrázoló kitűzőjéről (amit az előállításkor és a bíróságon is viselt), mondván: általában azok szoktak balhézni, akik ilyet hordanak. A rendőrség jogi képviselője a tárgyalás szünetében megpróbálta megakadályozni lapunk munkatársát abban, hogy beszélgessen Földivel.
Társasházi lakás ég Budapesten