A fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló törvény kifejezetten tiltja, hogy a rendőrök politikai tartalmú nyilatkozatot tegyenek. Ehhez képest Bencze József országos főkapitány a napokban a Heti Világgazdaságnak (HVG) azt mondta, „reményei szerint egyetlen munkatársa sem fog csatlakozni” a Magyar Gárdához, bár azt később beismerte, hogy a gárda egy „törvényesen bejegyzett egyesület”. A Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezete (TMRSZ) szerint a főrendőr ezzel a politikai nyilatkozatával egyértelműen törvényt sértett, ezért Szima Judit, a szakszervezet főtitkára nyílt levélben fordult a rendészeti miniszterhez. (Ráadásul az éppen Bencze József főkapitányi kinevezése után megalkotott rendőrségi etikai kódexben is szerepel a „politikai elfogulatlanság”, mint kívánatos rendőri jellemvonás.)
A főkapitány ominózus nyilatkozatának előzménye egy hamis levél volt, amelyben ismeretlen elkövetők a TMRSZ nevében arra buzdítják a rendőröket, hogy támogassák a gárdát. Az állevél miatt a szakszervezet feljelentést fontolgat magánokirat-hamisítás és becsületsértés gyanújával. Ugyanakkor Bencze József a szemmel is jól látható hamisítás ellenére a HVG-nek adott interjúban tényként kezelte, hogy a levelet a TMRSZ írta. Ezért Szima Judit arra szólította föl a főkapitányt, hogy helyesbítse nyilatkozatát.
A szakszervezeti vezető azt is furcsállja, hogy miért indulhatott belső rendőrségi vizsgálat az ügyben, hiszen a Magyar Gárda egy törvényesen bejegyzett egyesület, így – függetlenül attól, hogy ki tette közzé a hamis felhívást – az a rendőr, aki belép a szervezetbe, nem követ el fegyelmi vétséget vagy bűncselekményt.
Szima Judit szerint feltehetőleg azért próbálják módszeresen lejáratni, törvénysértő eszközökkel akadályozni szakszervezetük munkáját, mert kritikusak „merészeltek lenni” a rendőrségen tapasztalható visszásságok ügyében.
Ismert, a rendőrszakszervezetek közül egyedül a Tettrekész emelte föl a szavát a 2006. őszi tömeges hatósági bűncselekmények ellen, de ők firtatták Gergényi korrupciós ügyeit és a rendőri vezetők kollektív fizetésemelését is. A kritikus hang azonban sok rendőri vezetőnek nem tetszik, így nem véletlen, hogy a közelmúltban egy „magánszemély” feljelentése alapján a Budapesti Katonai Ügyészség bujtogatás miatt nyomozást indított, amelynek célkeresztjében Szima Judit egyik korábbi kijelentése áll: ebben arra kérte a rendőröket, tagadják meg a bűncselekmény elkövetésére felhívó parancsokat.
Lapunk egy hete írásban tett föl kérdéseket Bencze József főkapitánynak az állevél ügyében, de azokra mind a mai napig nem kaptunk választ, Garamvölgyi László ORFK-szóvivőt pedig lapzártáig nem értük utol.
Társasházi lakás ég Budapesten