Nem rúgják ki a sikkasztó szocialistát

Bár sikkasztás miatt első fokon börtönbüntetésre ítélte a bíróság Karakasev Annát, a volt MSZP-s salgótarjáni politikus február végéig mégis kistérségi koordinátor maradhat, vagyis állami tisztséget tölthet be.

2008. 02. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hiába ítélte sikkasztás miatt tíz hónap (két évre felfüggesztett) börtönbüntetésre és mellékbüntetésként százezer forint pénzbüntetésre a Salgótarjáni Városi Bíróság Karakasev Anna volt salgótarjáni szocialista önkormányzati képviselőt a napokban, a politikus február végéig kistérségi koordinátor maradhat. Az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium (ÖTM) lapunkat arról tájékoztatta, hogy Karakasevet tavaly március 1-jén nevezték ki kistérségi koordinátorrá, határozott idejű munkaszerződése február 28-án szűnik majd meg. A tárca sajtóosztályán azt állították: amikor kistérségi koordinátorrá nevezték ki, Karakasev Anna még nem volt gyanúsítottja büntetőügynek, és a tisztség betöltésének feltétele volt többek között a büntetlen előéletet bizonyító erkölcsi bizonyítvány.
Az ügyészség még nem döntötte el, hogy fellebbez-e az ítélet ellen, amely nem jogerős. A vádirat szerint Karakasev Anna az Oktatási Intézmények Gazdasági Szolgálata salgótarjáni igazgatójaként 2006 augusztusában 2,5 millió forintot vett ki a házipénztárból, és azt csak fél évvel később, az önkormányzati vizsgálat után tette vissza. A szocialista politikus ellen a Fidesz többségű közgyűlés polgármestere tett feljelentést tavaly márciusban, egy önkormányzati vizsgálat után. Karakasev tavaly februárban lemondott vezetői megbízásáról, majd képviselői mandátumáról, de később az ÖTM kistérségi koordinátorrá nevezte ki.

Börtön vár a polgármesterre. A Fidesz arra szólította föl Gelse SZDSZ-es polgármesterét, az adócsalásért és magánokirat-hamisításért csütörtökön egy év nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre, közügyektől eltiltásra és 250 ezer forintos pénzbírságra ítélt Rácz Józsefet, hogy mondjon le köztisztségeiről. Manninger Jenő, a Zala Megyei Közgyűlés fideszes elnöke öszszeegyeztethetetlennek tartja, hogy a köztörvényes bűncselekményekkel vádolt politikus a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács társelnökeként uniós támogatásokról döntsön. A szabad demokrata politikus cége fiktív számlákkal igényelt vissza mintegy 18 millió forintnyi áfát 2002 és 2004 között. Mivel az elsőfokú ítélet ellen Rácz fellebbezett, az nem jogerős.

Elítélték, mégis megválasztották. Azt az Orsós Jánost választották meg vasárnap a Baranya megyei Gilvánfa régi-új polgármesterévé, akit négy évvel ezelőtt csődbűntett és sikkasztás miatt a bíróság jogerősen felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt. Orsósról bebizonyosodott, hogy a saját céljaira használt fel egy, a helyi cigány önkormányzatnak érkezett 400 ezer forintos támogatást. Az elítélt polgármesternek 2005-ben kellett lemondania posztjáról. A vasárnapi szavazáson a 176 voksból Orsós szerezte meg a legtöbbet, 68-at, így ismét ő lett a település vezetője. Érdekesség, hogy a Hírszerző hírportál szerencsétlen pénzügyi manővernek minősítette az Orsós által elkövetett bűncselekményt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.