Nyolcszázmilliót kapott az In-Kal az államtól

Miközben a média egy része és a kormánypártok a törvényesen bejegyzett és fegyvertelen Magyar Gárdával riogatják az embereket, egy valóban felfegyverkezett és szintén fekete ruhás biztonsági szervezet zavartalanul kapja a zsírosabbnál zsírosabb állami megbízásokat.

2008. 02. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az izraeli gyökerű In-Kal Security, amelyet sokan csak az MSZP „magánhadseregének” neveznek, 2002 óta legkevesebb 840 millió forintnyi közpénzt kapott. Azonban a Kormányszóvivői Iroda által lapunknak megküldött kifizetési listában csak azok a szerződések szerepelnek, amelyeket a fegyveres őrző-védő cég az egyes minisztériumokkal kötött, vagyis nincsenek benne azok a szintén több tíz milliósra becsült tételek, melyeket például a tűzijáték vagy nemzeti ünnepek szervezésével megbízott társaságok alvállalkozóiként, vagy az MSZP létesítményeinek őrzéséért tehetnek zsebre.
A szóvivői iroda által megküldött adatokból kiderül: egyedül az Egészségügyi Minisztérium Arany János utcai épületének védelme az adófizetőknek 2002 óta több mint százmillió forintjába került. Bár kérdéseink csak a 2002 óta eltelt időszakra vonatkoztak, a Kormányszóvivői Irodán magyarázkodásképpen hozzátették: 1998 óta az In-Kal védi az épületet.
Ugyanakkor jellemző, hogy amíg az Orbán-kormány időszakában az épület védelme csupán havi 366 ezer forintot emésztett föl, addig a Gyurcsány-érában ennél négyszer többet, havonta 1,379 millió forintot fordítanak ugyanerre a célra.
*
A megküldött adatokból kiderül: 2002 óta mintegy 43 millió adóforintba került a jelenleg a Szociális és Munkaügyi Minisztériumnak otthont adó Akadémia utca 3. szám alatti épület védelme. Ugyancsak az In-Kal védi a földművelésügyi minisztérium Kossuth téri székházát, amely az MSZP–SZDSZ 2002-es hatalomra kerülése óta mintegy 170 millió forintnyi közpénzbe került.
Az MSZP közeli őrző-védő cég a Honvédelmi Minisztériumtól (HM) is jól fizető megbízásokat kap 2005 óta. Az In-Kalnak a hazai, nemzetközi és NATO-delegációkat szállító, valamint a HM-rendezvényeket kiszolgáló személygépjárműveket, kisbuszokat és buszokat kell a tárca rendelkezésére bocsátania. Mindezért 2005–2006-ban 243 millió forintot kaptak, a 2007–2008-as szerződés alapján pedig várhatóan 280 millió forint üti majd a markukat. A Kormányszóvivői Iroda azzal magyarázta a nagy összegű megbízást, hogy a honvédelmi tárcának gazdaságtalan lenne fenntartani személyi állományt és technikai felszerelést ilyen feladatokra, ráadásul „nincs is megfelelő mennyiségű szállítóeszközük”.
Az oktatási tárcával is szerződésben állt az In-Kal: a fegyveres testület tavaly nyáron a Sziget Fesztiválon 234 ezer forintért őrizte a tárca sátrát. (Nem mellékesen: az In-Kal végezte az egész Sziget Fesztivál biztosítását.)
Ismert, az In-Kal Security részt vett a 2006. október 23-i és az augusztus 20-i központi rendezvények biztosításában, de MSZP-s ingatlanok mellett ők „védték” 2006 szeptemberében az MTV székházát is. Lapunk fotósa a közelmúltban megörökítette, amint az In-Kal munkatársai segédkeznek az MSZP Köztársaság térről való elköltöztetésében. Az ezt bizonyító fénykép ellenére a párt szóvivője tagadta, hogy alkalmaznák a céget. Arról is beszámoltunk, hogy az In-Kal emberei vették blokád alá azt a nyírbátori büfét, amelynek tulajdonosa nem volt hajlandó elfogadni a Veres János pénzügyminiszter fiai által támasztott feltételeket egy zenei fesztiválon. Az In-Kalt személyi összefonódások révén szoros szálak fűzik a rendvédelmi szervekhez. Például a biztonsági cég tanácsadó testületének tagja Sárkány István, a Rendőrtiszti Főiskola főigazgató-helyettese, szakmai igazgatója Vágó Imréné, korábban csepeli rendőrkapitány volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.