Már a kereskedés megkezdése után tíz perccel le kellett állítani a Mol-papírok kereskedését a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), mert több mint tíz százalékot erősödött az árfolyamuk. A nap végére tovább erősödött a részvény. A 15 százalékos emelkedés hátterében a Dow Jones hírügynökség által megszellőztetett piaci hír állhat, amely szerint az ING vásárolta a papírt az Abu Dhabi-i állami kézben lévő IPI csoport megbízásából – mondta Sarkadi Szabó Kornél az MTI-nek. A Cashline Értékpapír Zrt. vezető elemzője hozzátette: ha a hír igaznak bizonyul, s az International Petroleum Investment (IPI) valóban 7-7,5 millió darab Mol-részvényre pályázik, akkor feltehető, hogy „az OMV baráti csoport nem mondott le a Molról”, ezért árfolyama kedvezően változhat. Másképp alakulhat a helyzet, ha a vásárlás mögött egy Mol baráti csoport áll – figyelmeztetett Sarkadi Szabó Kornél.
A piacon elterjedt hírek szerint ma reggel az ING lefolytatja a Mol-részvényekre meghirdetett aukciót, amely után kiderül, hogy az eladók milyen áron hajlandók eladni a papírt – mondta Vaszkó Szabolcs. Az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője úgy véli, hogy minden valószínűség szerint a jelenlegi piaci ár fölött alakul ki az aukciós árszint, s ez további áremelkedést hozhat magával, míg ha a piaci ár közelében landol az aukciós ár, akkor megállhat az áremelkedés. – Ha lesz egy olyan vevő, aki 7-7,5 millió Mol-részvényt vásárol, akkor a piacon még fellelhető papírok húsz százalékához jut hozzá – tette hozzá az Erste üzletkötője.
Az OMV eközben cáfolta, hogy további Mol-tulajdonhoz kíván jutni. Wolfgang Ruttenstorfer, az osztrák energetikai konszern vezérigazgatója egy háttérbeszélgetésen újságírói kérdésre azt mondta, hogy a következő két évben az OMV nem készül jelentősebb akvizíciókra. Közölte, hogy az OMV részesedése a Molban változatlanul 20,2 százalékon áll. A részvények egy részére visszavásárlási – úgynevezett repó – ügyletet kötöttek kölcsön felvételére, de arról nincs szó, hogy az OMV részesedése eladását fontolgatná – jelezte Ruttenstorfer. Szerinte az értékesítés most előnytelen volna, mert a Mol-részvények jelenlegi árfolyama nem tükrözi azok reális értékét.
Piaci pletykák szerint azonban lehet, hogy nem maga az OMV, hanem egyik tulajdonosa áll a vásárlási szándék mögött. Hírek szerint az OMV-ben 17,6 százalékos részesedéssel bír egy közel-keleti befektető, az International Petroleum Investment Company (IPI). Ha ez a cég szerzi meg a hétszázalékos Mol-pakettet, akkor azt egyesítve az OMV húsz százalékával mégis létrejön az osztrák–magyar közös olajvállalat.
Soltész Miklós alaposan eligazította Mellár Tamást: ezért sem fognak önök bekerülni a következő parlamentbe