Életképes és életképtelen részekre bontaná az amerikai kormány a General Motorst (GM), hogy a romokon újraépítse az amerikai autógyártás zászlóshajóját. Európában rettegve figyelik, hogy németországi leányvállalata, az Opel a megmentendő csomagba kerül-e. A készpénzes mentőcsomag után most már tulajdonrészt is szerezne az amerikai állam a csőd szélére került GM autógyárban – jelentette a Bloomberg. A legutóbbi időkig a világ legnagyobb autógyártója címet viselő GM-ben a kormány csak ideiglenesen, a korábban biztosított állami segély egy részéért cserébe szerezne tulajdonrészt. A GM, amelynek adósságállománya 28 milliárd dollárra rúg, korábban 13,4 milliárd dollár segítséget kapott a kormánytól.
Bennfentes források szerint a kormány a lehető leghamarabb túladna az új GM-ben birtokolt részesedésen. Barack Obama elnök így akarja lecsendesíteni a részleges államosítás miatt a kormányt bíráló hangokat, amelyek a pénzügyi rendszert érintő állami beavatkozások hatására igencsak felerősödtek. Obama május végéig adott időt a vállalatnak a szanálási terv kidolgozására.
Eközben a GM-csoporthoz tartozó Opel helyzetével kapcsolatban Günter Verheugen, az Európai Bizottság ipari biztosa kijelentette, hogy Brüsszelnek nyitottnak kell lennie, ha központi közbeavatkozásról van szó. Ám a német kormány megosztott az Opelnek nyújtandó állami segítség kérdésében. Vezető szociáldemokrata politikusok a segély mellett érvelnek, de a kereszténydemokrata Angela Mer-kel kancellár elutasítja a javaslatot.
Társasházi lakás ég Budapesten