Tovább dagad a Békés megyei belterületi vízrendezésbotrány, kiderült, nem csak a kétegyházi beruházásnál spóroltak a programra elnyert címzett támogatással, Lőkösházán sem a munkálatokra költötték el a teljes összeget. Mint azt lapunk elsőként megírta, büntetőeljárás indulhat a Békés megyei belterületi vízrendezés-beruházás miatt, mivel úgy tűnik, a program kétegyházi munkálatánál mintegy százmillió forintnak lába kelhetett. A Körösi Vízgazdálkodási Társulat csak nettó 87 millió forintért dolgozott a településen, holott az akkor MSZP-s vezetésű megyei önkormányzat csaknem 190 millió forint címzett támogatást nyert el a beruházásra. A Békés megyei belterületi vízrendezési program második, 2003-ban indult ütemében egyébként összesen nyolc település vett részt. A beruházáshoz a megye adott be címzett támogatási igényt, és nyert mintegy 1,4 milliárd forintot. A megyei önkormányzat vállalta, hogy koordinálja a programot, és azzal is támogatta az abban részt vevő településeket, hogy meghitelezte számukra a tízszázalékos önerőt. Az érintett önkormányzatoknak pedig a ciklus végéig kellett visszafizetniük a kölcsönt. A kétegyházi ügyre akkor derült fény, amikor a helyi önkormányzat a megye új, jobboldali vezetésének felszólítása ellenére sem fizette ki a teljes kölcsönt, mondván: a vállalkozó nem végezte el a teljes munkát.
A lapunk birtokába került papírokból kiderül, hogy a kivitelező OMS-Hungária Kft. Lőkösházán is kevesebb összegért (nettó 31 millió forint) bízta meg a munkálatokkal a Körösi Vízgazdálkodási Társulatot, mint amennyit (csaknem 46 millió forintot) a beruházó, az akkor szocialista vezetésű megyei önkormányzat elnyert a programra. Tarr Lajos, Lőkösháza jelenlegi polgármestere 2008-ban, időközi választáson nyerte el a polgármesteri széket. Tarr azt a Germán Gézát váltotta, akinek hivatali ideje alatt a beruházás helyben megvalósult. A korábbi településvezető azonban 2008 januárjában elhunyt. Tarr Lajos lapunknak annyit mondott, hogy jelenleg még kétmillió forinttal tartoznak a megyének. Ma azonban áttekintik a jegyzővel az ügyet, és döntenek arról, hogy a kétegyházi esethez hasonlóan keressék-e bíróságon az igazukat. – Arról azonban nem tudok, hogy nálunk is elmaradt volna a tervezett munka egy része – tette hozzá.
Ami pedig Varga Zoltán önkormányzati minisztert, a Békés Megyei Közgyűlés előző elnökét illeti, ő kijelentette, nincs takargatnivalója ebben az ügyben, lelkiismerete tiszta, nincs mitől tartania. Azt azonban nem tudta megmondani, hogy mi lett a beruházásokra elnyert, de látszólag fel nem használt pénzek sorsa. A Hír TV Célpont stábja telefonon érte utol Kovács Mihályt, aki az előző ciklusban a megyei közgyűlés pénzügyi vezetője volt. Ő a kétegyházi üggyel kapcsolatban csak annyit mondott: „A műszaki tartalom csökkent, mert kinőtték a pénzt.”
Gázolt a vonat Székesfehérvár és Dinnyés között