Felbontotta a hatvani kórház vagyonkezeléséről szóló, a HospInvesttel, illetve a leányvállalataként működő Hatvani Kórház (HK) Kft.-vel megkötött szerződést augusztus 31-i hatállyal a település szocialista többségű önkormányzata. A képviselők 14 igen és 4 tartózkodás mellett hozták meg a döntést. Nem támogatták azonban a helyi Fidesz javaslatát, amely az azonnali szerződésbontást célozta.
A város képviselő-testülete nem a cég csőd közeli helyzetével, hanem az elmaradt ingatlanfejlesztéssel indokolta a lépést. Érsek Zsolt MSZP-s polgármester azok után nyújtotta be a szerződés felbontását célzó előterjesztést, hogy Kollányi Gábor, a HospInvest elnöke elismerte, a cég nem tudja megvalósítani az intézményben a fejlesztéseket, amelyeket korábban írásban vállalt.
A testület döntött arról is, hogy a kórház jövőjéről júniusban tárgyalnak. Egy önkormányzati tulajdonú kft.-t hozhatnak létre a kórház működtetésére, amely átvenné a Hatvani Kórház Egészségügyi Kft. minden dolgozóját. Elhangzott a tegnapi ülésen az is: befektetőt keresnek a kórház működtetésére.
Szabó Zsolt, a hatvani képviselő-testület fideszes frakcióvezetője lapunknak elmondta, igennel szavazott a tegnapi ülésen Kosztura László MSZP-s önkormányzati képviselő, egyben a HospInvest régióigazgatója és Csuvikovszky Lajos, szintén MSZP-s városatya is, aki a kórházat jelenleg még működtető Hatvani Kórház Egészségügyi Kft. felügyelőbizottsági tagja.
Gyöngyös önkormányzata is tárgyalt tegnap a HospInvestről: úgy döntöttek, hogy a cég június 30-ig póthatáridőt kap arra, hogy intézkedési tervet készítsen a kórház további működtetésére. Ugyanakkor arról is határoztak, hogy szükség esetén bármikor felbonthatják a HospInvesttel kötött, a helyi kórház működtetéséről szóló szerződést – tájékoztatott a város szocialista polgármestere, Hiesz György. Egyszersmind úgy döntöttek, visszavonják a kórházat a HospInvest előtt működtető, önkormányzati tulajdonú Bugát Pál Kórház Kht. végelszámolási kérelmét, és a céget június végéig nonprofit kft.-vé alakítják. Így készülnek fel arra az esetre, ha a városnak át kell vennie a kórház üzemeltetését. A Fidesz–Polgári Unió Frakció itt is a szerződés azonnali felbontását javasolta, ám ezt az indítványt elutasította a szocialista többségű testület. A tegnapi közgyűlésen egyébként zárt ülést rendelt el Hiesz György, holott sem személyi, sem üzleti ügyekről nem tárgyaltak. Az ellenzék szerint érthetetlen a polgármester döntése, ugyanis olyan téma volt napirenden, amely elsősorban a lakosságot érinti.
Gázolt a vonat Székesfehérvár és Dinnyés között