Luxusiroda-vásárlás

Újabb százmillió forintot szavazott meg tegnap brüsszeli irodavásárlásra a Fővárosi Közgyűlés, a korábban elfogadott összegekkel együtt az üzletre már csaknem 460 millió forintot szán a budapesti városvezetés. A Fidesz–KDNP-frakció a tegnapi javaslatot nem támogatta, mert szerinte a keretösszeg százmilliós növelése a Demszky-féle városvezetés luxuscéljait szolgálja.

2009. 09. 06. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csaknem félmilliárd forintért venne ingatlant Brüsszelben a fővárosi önkormányzat az ottani irodájának – adta hírül tegnap a Népszabadság. A 2003-ban létrehozott képviseleten hárman dolgoznak, a létszámot fokozatosan bővítenék hétre. A lap a tegnapi közgyűlésre készült előterjesztés alapján írt arról is, hogy a képviselet irodáit jelenleg a brüsszeli régiótól bérlik kedvezményesen, azonban „a kibővült személyi állomány számára, illetve reprezentációs célokra méreténél és jellegénél fogva az nem alkalmas. Budapest mint Kelet-Közép-Európa egyik vezető metropolisa megfelelő képviseletéhez olyan ingatlan szükséges, amely megjelenésével is kifejezi a főváros uniós politikaformáló, érdekérvényesítő ambíciót”. A javaslat szerint célszerű egy frekventált városrészben található, használatba vételre alkalmas műszaki állapotú irodaépületet megvenni.
A városháza eredetileg 200 millió forintot szánt az ingatlanvásárlásra, ezt idén 160 millió forinttal emelték meg, a hiányzó százmilliót pedig a 2010-es büdzsé terhére különítették el tegnap. A bruttó 460 millió forint tartalmazza az adásvételt és a járulékos költségeket, adókat, illetékeket. Utóbbi – mind a telket, mind a felépítményt tekintve – a piaci érték 12,5 százaléka, a bejegyzésért további, nagyjából másfél százalékot kell fizetni. A közvetítői díj mértéke három–öt százalék (azaz 14–23 millió forint).
– Ez csak keretösszeg, ami elsőre soknak tűnhet, de a brüsszeli ingatlanárakat nézve nem az, ráadásul az ingatlan megvásárlása mellett az ottani magas illetékeket, közjegyzői díjat, a felújítás és az infrastruktúra kialakításának költségét is tartalmazza – tudatta a Népszabadsággal Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes. A 300 négyzetméteres létesítményben hét-nyolc irodát, kiállítótermet, konferenciaközpontot is kialakítanának. Ikvai-Szabó szerint célszerű volna az EU-negyedben vagy Brüsszel belvárosában létrehozni a magyar főváros reprezentatív kirendeltségét, amelyhez hasonló például Varsónak már van.
Ughy Attila, a főváros városfejlesztési bizottságának fideszes elnöke lapunknak elmondta, májusban frakciója támogatta a javaslatot, mert egyetértettek azzal, hogy Budapestnek legyen Brüsszelben irodája. – A keretösszeg újabb, százmillió forintos növelését azonban már nem tudjuk támogatni, mert a Demszky-féle városvezetés azokból luxuscélokat kíván megvalósítani – jegyezte meg a képviselő, hozzátéve, hogy Magyarországnak Brüsszelben van NATO- és Európai Unió-irodája, valamint nagykövetsége, a reprezentációs rendezvényekre ott kell termet bérelni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.