A tegnapi tárgyalási napon három, börtönbüntetését töltő, és egy előzetes letartóztatásban lévő tanút hallgatott meg Nagy Antal büntetőtanácsa. Elsőként B. Zoltánt, aki két levelet is írt, egyiket a gyilkossági ügyet tárgyaló bírónak, a másikat pedig Magyar György védőügyvédnek. A levelekben azt állította, D. Krisztiántól, a három éve húsvétkor meggyilkolt Balla Irma fideszes debreceni önkormányzati képviselő szomszédságában dolgozó kőművessegéd „testvérétől” megtudta, D. Lajos azt mondta neki, ő követte el a gyilkosságot, és annak eszközéről, módjáról is beszélt. Az ügyvédnek címzett levél alatt D. Krisztián neve is szerepel, utóbbi tanú viszont azt vallotta, sosem állította, hogy D. Lajos – aki egyébként az unokatestvére – lenne a gyilkos, a levelet pedig úgy írta alá, hogy nem tudta, mi van benne. B. Zoltán a levélírás motivációjáról elmondta, nem érdekli, ki a gyilkos, ő csak büntetése enyhítését remélte a tanúskodástól börtönről fogházra. Mindkét elítélt lopásokért ül.
Miként többször megírtuk, D. Lajos a rendőrségen három vallomást tett a Balla-gyilkossággal összefüggésben, majd mindhármat visszavonta, tartalmuk nyilvánosságra hozatalához pedig nem járult hozzá.
M. Zoltán, aki felesége meggyilkolásáért 15 éves börtönbüntetését tölti Tiszalökön, a megyei főügyészséghez írt levelet, amiben azt állította – szintén vádalku reményében –, hogy terhelő, hiteles, perdöntő információi vannak arról, hogy Schönstein Sándor – az áldozat fia, a Balla-ügy vádlottja, s akit a tanú 16 éve ismer – követte volna el a gyilkosságot. Vallomása szerint megkérdezte a vádlottat, ő ölte-e meg az anyját, és mivel Schönstein Sándor nem válaszolt, a tanú arra következtetett, hogy akkor biztos ő volt. Erről Schönstein tegnap azt mondta, ilyen beszélgetésre kettejük között nem került sor. Közölte, mindig kategorikusan tagadta, hogy elkövette volna a bűntettet.
A negyedik tanú, S. László, aki ugyancsak Tiszalökön van előzetes letartóztatásban, levelében szintén azt állította, Schönstein Sándor – akivel korábban közös zárkában volt – a gyilkos. A bíróságon tegnap úgy nyilatkozott, az ominózus levélírás óta két epilepsziás rohama és egy idegösszeomlása volt, teljes „képszakadás” van nála, és semmire nem emlékszik.
Magyar György tegnap indítványozta D. Lajos újbóli meghallgatását, de ezt a bíróság csakúgy elutasította, mint az ügyész szerdai indítványát annak a közjegyzőnek a meghallgatásra, akit Balla Irma halála előtt néhány nappal felkeresett.
A tárgyalás hétfőn szakértők meghallgatásával folytatódik.
Meghalt egy idős nő egy császári háztűzben