A sajtó érdeklődését évekig fenntartó, Veres János volt üzlettársaként ismert Kabai Károly érdekeltségi körébe tartozó egyik Nyírbátor közeli telephelyen kedden már több száz éles lőszert talált éjszakai razziáján a rendőrség. Tegnap újabb helyszíneken vizsgálódtak. Egy helyütt két éles kézigránátot találtak, a lánya, Mihalikné Kabai Katalin és veje, Mihalik András által vezetett UD Recycling Kft. hajdúhadházi székhelyén pedig 15 ezer kézigránát tárolására alkalmas láda került elő. A cégvezetés állítása szerint ezek üresek, ám a rendőrség át kívánja kutatni a tárolóeszközöket, ehhez közmunkásokat is igénybe vesznek – tájékoztatta lapunkat a helyszínen Tarcsa Csaba rendőr ezredes, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi igazgatója. Elmondta, a rendőrség haditechnikai eszközökkel visszaélés bűntette miatt ismeretlen tettes ellen indított eljárást, a bűncselekmény felderítésére nyomozócsoportot hoztak létre. Mihalik András érdeklődésünkre tagadta, hogy a cég telephelyein a rendőrség vizsgálódna.
A hatóság rendelkezésére álló adatok szerint a Kabai-érdekeltségeknek korábban volt szerződésük honvédségi anyagok megsemmisítésére, ám annak hatálya már lejárt. Tarcsa Csaba arról nem tudott felvilágosítást adni, hogy a megsemmisítés ellenértékét a cég megkapta-e.
Lapunk többször beszámolt arról, hogy Kabai családjának állami és önkormányzati megrendelőkhöz kötődő üzleti lehetőségeit nem korlátozta, hogy a családfőnek 2006-ban adócsalásért három és fél évre börtönbe kellett vonulnia. A BKV leselejtezett villamosai közül 2008-ban 28 darabot kaptak meg darabonként 350–900 millió forintért, és ugyanebben az évben nyertek egy honvédség által kiírt pályázaton közel háromszázmillió forintot lőszerek megsemmisítésére. A Kabai-érdekeltségek nem ekkor kerültek kapcsolatba a honvédséggel, korábban is voltak rendszeres megrendeléseik. A hulladékgazdálkodásra használt telephelyek korábban honvédségi ingatlanok voltak.
Erre számíthatnak az idősek, ennyi nyugdíj érkezik hamarosan