A szocialista pénzosztó szervezetként elhíresült Leader működését is felügyelő volt államtitkár, Forgács Barnabás, Oláh Lajos jelenlegi elnök és volt környezetvédelmi államtitkár, az elkötelezett Gyurcsány-pártiként számon tartott Varga Zoltán és Zsiros Zsolt újraválasztott debreceni elnök is indul az MSZP hajdú-bihari elnöki posztjáért – tudta meg lapunk. Forgács Barnabás szolidabb hangot és megújulást ígér a szocialistáknak, ám a küldöttek közül sokan ejtőernyősnek tartják, és nem bíznak benne – közölték tudósítónkkal nevük elhallgatását kérő szocialisták. Fenntartásaikat többek között arra alapozzák, hogy a Font Sándor által kifogásolt négyszázmillió forint indokolatlan kifizetése idején ő volt a Leader-ügyeket felügyelő államtitkár a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumban. Forgács Barnabás támogatói szerint az ominózus négyszázmillióval nincs semmi baj, mert azt éppen Forgács követelte vissza a magyarországi Leader-szervezet létrehozásának előkészítésével megbízott alapítványtól. Sokkal inkább problémás szerintük a posztért újra ringbe szálló Oláh Lajos személye, akit nem tartanak szavahihető politikusnak. Emlékezetes, Oláh az MSZP megyei országgyűlési listájának összeállításakor ígéretet tett arra, hogy attól függetlenül, melyik politikus hányadik helyen szerepel a listán, az jut mandátumhoz, aki a legtöbb szavazatot kapja egyéniben. Gyula Ferencné volt a legsikeresebb, ám Oláh nem mondott le a mandátumról népszerűbb párttársa javára, hiába szólította fel a tagság több alkalommal.
Sokakat meglepett az Oláh holdudvarához tartozó Zsiros Zsolt és Varga Zoltán indulása. Úgy vélik, a gyurcsányista Varga Kósa Lajossal és Debrecen fideszes városvezetésével szembeni durva támadásai nem tettek jót a hitelét vesztett, széthullóban lévő helyi MSZP-nek.
Részsikerek. Értékelte egyéves munkáját az MSZP elnöksége. A testület szerint a kitűzött feladatok közül sikeresen teljesítették a Bajnai Gordon vezette kormány stabil politikai hátterének biztosítását. – A társadalmi többség kialakításában, új szövetségesek találásában az MSZP sikertelennek bizonyult – írták önkritikusan a jelentésben, amelyben negatívumként említették azt is, hogy nem tudták megújítani a problémákkal küzdő, gyengülő és elavult rendszerben működő pártszervezeteket. (MTI)

Egymilliárdos támogatás a magyar MI és zöld startupok számára