Szerződést bontott a közelmúltban a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium a korábban Szetey Gábor volt személyügyi államtitkár érdekeltségébe tartozó Develor Zrt.-vel, amelyet még a második Gyurcsány-kormány idején bíztak meg köztisztviselők tréningeztetésével bruttó 300 millió forintért – tájékoztatták lapunkat a kormányzati kommunikációs államtitkárságon. Közölték: a vállalkozói szerződést augusztus 31-i hatállyal, indoklás nélkül, harminc- napos felmondási idővel bontották fel – erre egyébként a megállapodás alapján mindkét félnek lehetősége volt. A vezetőképzést ezentúl a kormányzati személyügyi központ saját apparátusával végzik majd – tették hozzá. A kommunikációs államtitkárságon azt is megemlítették, hogy a szerződésbontás miatt nem kellett végkielégítést fizetni a Develor Zrt.-nek. Az ominózus megállapodást 2008. december 11-én az akkor még Kiss Péter vezette Miniszterelnöki Hivatal alá tartozó személyügyi államtitkárság kötötte 21 hónapos időtartamra, idén szeptember végéig, a Develor havi juttatása meghaladta a 14 millió forintot. A társaságot közbeszerzési eljárással választották ki a 850–1000 központi közigazgatási tisztviselő és vezető tréningeztetésére, „kompetenciák mérésére” és „személyre szabott fejlesztési tervek meghatározására”. Szetey Gábor 1993 és 1995 között egyik tulajdonosa volt a Develor Zrt. jogelődjének, a Door Kft.-nek. 2007-ben már személyügyi államtitkárként maga Szetey bízta meg egykori cégét hasonló tréningeztetési feladatokkal. A kirobbant botrány után néhány hónappal az államtitkár távozott posztjáról.
Ugyanakkor volt cégét továbbra is jól fizető megbízásokkal látta el a kormányzat. Az említett 300 milliós mellett tavaly egy ötmilliós megrendeléssel is gyarapodtak a gazdasági tárca jóvoltából.
A Develor Zrt. több száz milliós tréningjei az elszámoltatási kormánybiztos figyelmét is felkeltették. Papcsák Ferenc (Fidesz) kedden számolt be arról, hogy a Develor – három másik céggel, cégcsoporttal együtt – összesen nyolcmilliárd forintot kaszált az elmúlt nyolc évben. A megbízások közös jellemzője volt, hogy az állam indokolatlanul drágán és többnyire szükségtelenül bízta meg a cégeket, mivel a feladatokat saját apparátusával is elvégeztethette volna.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!