Az elszámoltatási kormánybiztos tegnap hivatalában kereste föl Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság elnökét, és tájékoztatta őt arról a múlt héten napvilágot látott, botrányos esetről, amely szerint az In-Kal Security egy állami cég megbízásából figyeltette a Pesti Központi Kerületi Bíróság egyik gazdasági ügyekkel foglalkozó bíráját. A találkozó után Papcsák Ferenc (Fidesz) úgy nyilatkozott: Baka András felháborítónak nevezte a történetet, és elmondása szerint még soha nem tapasztalt olyat, hogy külsős cég zárt peranyagokba tekinthetett volna be.
*
A kormánybiztos beszámolója szerint a főbíró valós problémának nevezte a bírák, bíróságok elleni támadásokat, ráadásul az ilyen esetek az utóbbi időszakban igencsak megszaporodtak. Papcsák Ferenc közölte: abban állapodtak meg, hogy az Országos Igazságszolgáltatási Tanács (OIT) következő ülésén Baka András (mint az OIT elnöke) fölveti ezt a témát, és tárgyalnak arról, hogyan lehet kezelni. A fideszes politikus fontosnak nevezte, hogy vizsgálat induljon. Papcsák Ferenc tegnap a Központi Nyomozó Főügyészség vezetőjét is tájékoztatta a legújabb megfigyelési ügyről. Fazekas Géza főügyészségi szóvivő tájékoztatása szerint az országgyűlési képviselő jelezte, személyes adattal visszaélés bűncselekményének gyanújával feljelentést készül tenni a bírót érintő megfigyelés miatt.
Emlékezetes, múlt hétfőn éppen Papcsák Ferenc elszámoltatási kormánybiztos számolt be arról, hogy a Proware és az In-Kal Security az elmúlt nyolc esztendőben számos botrányos állami megbízást kapott. Ezek egyike volt, hogy 2007 májusában az állami tulajdonú ITDH Hungary Kft. azzal bízta meg az In-Kalt, hogy a velük munkaügyi perben álló egyik vezetőjük, B. Zsolt vagyoni helyzetéről adatokat gyűjtsön. Ennek során kiderült, hogy a célszemély felesége a Pesti Központi Kerületi Bíróság gazdasági ügyekkel foglalkozó, aktív bírája. Majd a biztonsági cég arról tájékoztatta állami megbízóját: „vizsgáljuk B. Zsolt feleségének bírói tevékenységét, ténykedését, ahol olyan jeleket keresünk, mely gyanúnkat beigazolva tényekkel alátámasztja, hogy tevékenysége során egyes gazdasági ügyekben nem pártatlan a döntése”. Ugyanakkor a jogszabályok alapján magánnyomozás nem irányulhat hivatalos személy hivatalos tevékenységére. A kormánybiztos által fellelt dokumentumokból bebizonyosodott, hogy az őrző-védő cég zárt peranyagokhoz is hozzájutott.
Répássy Róbert igazságügyi államtitkár szerdán a Hír TV-nek azt nyilatkozta: ki kell vizsgálni, hogyan fordulhatott elő az előző kormány időszakában, hogy aktív bíróról gyűjtöttek adatokat. A fideszes politikus különösen súlyosnak nevezte, hogy a megfigyelésre egy közpénzből gazdálkodó állami cég adott megbízást. „Ez a magánnyomozó cég most is a bíróságokon őrző-védő, biztonsági feladatokat lát el. Szerintem összeférhetetlen, hogy magánnyomozói feladatokat végezzen azokkal a személyekkel szemben, akiket biztonsági szempontból védeni kellene” – fogalmazott Répássy Róbert.
Molnár Gyula in-kalos sofőrje. Évi mintegy ötmillió forintot fizetett az újbudai önkormányzat Molnár Gyula in-kalos sofőrjének – értesült a Magyar Hírlap. A polgármester nem cáfolta az összegre, illetve a biztonsági cégre vonatkozó állítást, de megjegyezte: a sofőr nem volt az önkormányzat állományában, és egyébként a szerződése a napokban lejárt. Molnár Gyula kiemelte: a sofőrhöz hasonlóan például játszóterek őrzésénél is külsősöket foglalkoztatnak, takarékossági okokból.
Így alázza meg Magyar Péter rendszeresen a nőket - videó