A délelőtti egyeztetés után sem Hiller István oktatási, sem Horváth Ágnes egészségügy miniszter nem erősítette meg, hogy a koalíció már az egészségbiztosítási törvény átalakításán, a magántőke kizárásán gondolkodik.
Vélemények viszont vannak. Délután elsőként az egyik internetes portálnak Lendvai Ildikó frakcóvezető mondta ki, hogy a pénztárakat állami tulajdonban kell tartani, majd később Kökény Mihály és Tukacs István képviselő is utal erre. Tukacs István úgy fogalmazott, az egészségpénztárak rendszere az 100 százalékos állami tulajdonban is működik.
A köztelevízió híradójának értesülései szerint az MSZP megtartaná a területi felosztást, de a 22 pénztárba már egyre kevesebb képviselő szerint kellene bevonni a magántőkét. A koalíciós pártok a számukra kedvezőtlenül végződött népszavazás után kezdtek el gondolkodni a pénztártörvény átalakításán, illetve azután, hogy a Fidesz bejelentette, ha kell, ezügyben is referendumot kezdeményez. Az Albert házaspár hasonló kezdeményezését már több mint 700 ezren írták alá. A Fidesz óvatossággal kezeli a híreket, de az állami tulajdonú pénztárak létrehozást már tárgyalási alapnak tekinti. Varga Mihály, az ellenzéki párt alelnöke megjegyezte, „látszólag a javaslat szimpatikus, így most talán az elvet tekintve támogatható is lenne”.
Még nem tudni, hogy belemegy-e a változtatásba az SZDSZ. A liberálisok ugyanis ragaszkodnak a magántőke bevonásához. Kóka János az Indexnek azt mondta, nem kell megijedni egy újabb népszavazási kezdeményezéstől, ragaszkodni kell a reformokhoz, és meg kell nyerni a referendumot.
Az SZDSZ csak addig tud bent maradni a koalícióban, csak addig áll Gyurcsány Ferenc mögött, amíg a reformok előre mutatnak – hangsúlyozta Horn Gábor ügyvivő kedd este az egyik kereskedelmi rádiónak adott interjújában. A liberális politikus szerint Magyarország elindult egy olyan úton, amely a szocializmus visszaállításába mutat, ezért egy ilyen nehéz helyzetben a koalíciós pártoknak le kell ülni és megbeszélni a további teendőket.
Varju László, az MSZP frakcióvezető-helyettese úgy nyilatkozott: az MSZP-frakció szerint szükség van az egészségbiztosítási törvény finomítására. Egy dologban állapodtunk meg a végére, egészen biztos, hogy az egészségbiztosítási törvény finomítására van szükség, de nem vonjuk vissza – jelentette ki a kormánypárti politikus a négy és félórás ülés után. Varju László az MTI azon kérdésre, milyen irányú módosításokat képzelnek el, nem kívánt részleteket közölni, mivel – mint mondta – nagyon sokféle elképzelés van. Egy másik kérdésre, miszerint mi lesz a magánbefektetőkkel, a frakcióvezető-helyettes közölte: „a finomítás kategóriájába ez is beletartozik”. Személyes véleményét tolmácsolva elmondta: korábban azon az állásponton volt, hogy legyenek magánbefektetők, de az új helyzetet értékelni kell. Arra a kérdésre, miért kell a törvényt újranyitni, Varju László azt mondta: még nem nyitották újra, de a március 9-i népszavazás olyan helyzetet teremtett, hogy érdemes lenne újból megfontolni a törvényt. A politikus közölte: a döntést a március 29-i országos pártértekezleten hozzák meg. Mint mondta, a frakcióülésen nyugodt értékelés keretében tekintették át a legfontosabb ügyeket.
(Híradó, MTI, MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.