Elfogadhatatlan az az elképzelés, hogy az 1500 lakosú településeken ne működjenek önkormányzati hivatalok a jövőben – hangsúlyozta a helyhatósági vezető. Tilki szerint Szabolcs az aprófalvas megyék közé tartozik, így a tervezett reform alapján a mostani 229 települési önkormányzat közül 131-et érintene az elképzelt átszervezés.
A szatmári tájegységben, Fehérgyarmat környékén – folytatta – a községek döntő többsége 600-700 lelkes. Ez – mutatott rá – azt jelentené, hogy az 56 település közül mindössze négy helyen lenne önálló polgármesteri hivatal: Csengerben, Tunyogmatolcson, Jánkmajtison és Fehérgyarmaton. Hozzátette: egy-egy szatmári település önkormányzatánál jelenleg évente átlagosan több mint 2500 ügyirat keletkezik, csak szociális jellegű 800-900 akta. Így ha a helyi hivatal megszűnne, ennyi esetben kellene máshová utazniuk – akár 35 kilométerre is – a kis községek lakóinak. Tilki szerint joggal mondják a szabolcsi kistelepülésen élők, hogy „El a kezekkel az önkormányzatoktól!”.
A polgármester kitért arra, hogy „nem lehet elhinni, hogy az önkormányzatok működésének megtakarításából keletkezett pénz a településeken marad, hiszen amit a korábbi megszorításoknál is elvontak, mind a központi költségvetést növelte”.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.