Családi pótlék: „a kormány az elesetteket bünteti”

A családi pótlék jogosultságának 18-ról 15 éves korra való leszállítása a halmozottan hátrányos helyzetű családokat sodorhatja kilátástalan helyzetbe, a kormány az elesetteket bünteti – közölte Béki Gabriella csütörtökön. • „Kihagyja” a kormány a szegényeket a válságkezelésből • Megvonhatják a hanyag szülőktől a családi pótlékot • Feszültség az MSZP-ben: vitává fajulhat a kedvezmények változása• Veres: Csak kevesen mondanak le a családi pótlékról

MNO
2009. 03. 19. 15:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szabad demokrata képviselő közleményében hozzátette, hogy a kormány tervei szerint 15-től 18 éves korig a családi pótlék ugyanis oktatási támogatásra változna.

A politikus felhívta a figyelmet arra, hogy sok hátrányos helyzetű gyermek vagy nem jut el a középiskoláig, vagy kiesik onnan, sőt a nyolc osztályt sem végzi el. Ennek a problémának a megoldására a kormány azonban kísérletet sem tesz – fűzte hozzá. Véleménye szerint az oktatás és a szociálpolitika kudarcáért egy gazdasági válság közepén azokat büntetik, akiket a magyar politika, az egymást követő magyar kormányok mind-mind cserbenhagytak.

Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter a szerdai kormányszóvivői tájékoztatón jelentette be, hogy az új folyósítási rend szerint a 18 éves korig járó családi juttatás két szakaszra oszlik majd: az első szakaszban, 15 éves korig családi juttatásként, 15 év felett pedig oktatási támogatásként folyósítják.

Az oktatási támogatás 15 éves kor felett akkor járna, ha a gyermek eleget tesz tankötelezettségének – közölte Szűcs Erika.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.