A Fidesz-kormány volt oktatási minisztere erről a Fidesz Ifjúsági Tagozatának balatonszárszói nyári egyetemén beszélt. A politikus szerint nyilvánvaló, hogy a kétszintű érettségi jelenlegi működése és színvonala nem megfelelő, de hangsúlyozta, hogy a hiba nem az elképzelésben van – derül ki a rendezvény szervezőinek sajtóközleményéből.
Magyar Bálint 2002-ben hozott téves döntésének köszönhető az, hogy ma az egyetemek döntik el, elvárják-e az emeltszintű érettségit a jelentkezőktől. Az egyes szakokon mutatkozó túlképzéssel kapcsolatban a Fidesz oktatáspolitikusa kifejtette, a kormánynak kell kikényszerítenie, hogy a felsőoktatási intézmények a pályakezdő diplomások elhelyezkedésére vonatkozó adatfelvételeket nyilvánosságra hozzák – e nélkül nem tud érdemi információk alapján dönteni a pályaválasztás előtt álló diák.
A pedagógusképzésben a miniszter elképzelhetőnek, sőt kívánatosnak tartja a bolognai rendszertől való eltérést és a képzés újbóli osztatlanná tételét a minőség növelése érdekében. A pedagóguspálya presztízsének növelését a pedagógus életpályamodell bevezetésével, többek között a teljesítményalapú bérezéssel, különböző státuszok létrehozásával, központi bérfinanszírozással és pihenőévvel látja megvalósíthatónak. A cigányság integrációjára vonatkozó kérdésre válaszolva a politikus elmondta, hogy az integrációt nem lehet csak a cigányság kérdésére fókuszálva megoldani.
A Jobbikkal kapcsolatban a képviselő úgy fogalmazott, a párt létező politikai probléma a Fidesz és a magyar társadalom számára is. A nehézségeket azonban nem pártpolitikai szemüvegen keresztül a „Jobbik-jelenség” felől, hanem a problémák természetére figyelemmel kell megoldani – áll a dokumentumban.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.