Az MSZP fővárosi frakcióvezetője közölte, hogy a kialakult helyzetet a párt fővárosi és országos vezető testületei elé tárják. Rámutatott, hogy a főpolgármester egyoldalú döntésének akár az is következménye lehet, hogy a szocialisták komolyan elgondolkodnak a koalíción. Előfordulhat olyan eset is például, hogy az MSZP két főpolgármester-helyettese nem kívánja tovább ellátni feladatait, „magyarul lemond, akkor kívülről is lehet támogatni a koalíciót” – szögezte le.
Steiner Pál rámutatott, hogy a főpolgármesternek ez a lépése teljesen ellentétes a koalíciós egyeztetési mechanizmussal és a kialakult működési normáikkal is. Mint mondta: azt megérti és nem vitatja, hogy munkáltatói jogkörében a főpolgármester eljárhat, megteheti ezt a lépést. Hiányoznak azonban „a politikai peremfeltételei” ennek a lépésnek, amit igen rossznak tart a koalíció jövője szempontjából. A frakcióvezető emlékeztetett rá, hogy ilyen jellegű lépésre még nem volt példa azóta, hogy az 1990-es évek közepén koalíciót kötött az MSZP-SZDSZ.
Nem fordult még elő az, hogy a főpolgármester a koalíciós megállapodást semmibe véve, közjogi eszközzel felülírja a politikai együttműködést. A koalíciós szerződésben ugyanis nem „az általánosság szintjén” szerepel az, hogy a BKV felügyelete a szocialistáknál van, hanem konkrétan Hagyó Miklós feladatai között rögzítik a felügyeletet. Azt követően, hogy ő visszaadta ezt a feladatot, az ismét a főpolgármesteré. Steiner Pál hangsúlyozta, hogy a főpolgármester szembemegy a politikai gyakorlattal ezzel a lépéssel, s azt is közölte, hogy mérlegelni fogják ennek a politikai következményeit.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.