A Nyíregyházi Vásárhelyi Pál Környezetvédelmi és Vízügyi Szakközépiskola mintegy 600 diákja vett részt a felmérésben, s készített fényképfelvételeket egy létrejövő adatbázis számára, amely az összefirkált köz- és magánépületek listáját tartalmazza a helyreállításhoz – mondta Felbermann Endre, az önkormányzat környezetvédelmi tanácsnoka.
Kiemelte: az összesítésből kiderül majd, hogy hány négyzetméter önkormányzati, más intézményi, vagy magántulajdonban lévő, elcsúfított épület-homlokzat van a városban, és a rendbe tételükhöz milyen összegre van szükség. A helyreállítást a falfirkák eltávolítását végző speciális cégre kívánják bízni, amely olyan különleges festékkel vonja be az épületeket, hogy azokat ne lehessen újra összefirkálni.
Felbermann Endre tájékoztatása szerint a falfirkakommandó és az adatbázis költségeire 2 millió forintot különítettek el a város 17,5 milliós Környezetvédelmi Alapjából. Elmondta: az alapból az idén a védett területté nyilvánított, a településhez tartozó császárszállási Oláh-réten tájékoztató táblákat helyeztek ki, illetve szervezett oktatást tartottak iskolásoknak az ottani ritka növény- és állatvilágról.
Rövidesen úgynevezett szelektív szombatot is rendeznek a helyi iskolákban, ahol a hulladék újrahasznosítását lehetővé tevő gyűjtés fontosságát ismertetik meg a fiatalokkal. A szelektív hulladékgyűjtés edényeinek beszerzéséhez egyébként az elmúlt tíz évben rendszeresen nyújtottak támogatást a város óvodáinak, általános- és középiskoláinak, közintézményeinek, cégeinek, sőt helyi lakosoknak is. Az alap finanszírozza továbbá Nyíregyháza zajtérképének elkészítését, valamint környezetvédelmi honlapot is működtetnek, segítve az elengedhetetlenül fontos szemléletváltás elérését a 120 ezres nagyvárosban.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.