Kiss András elmondta: a lépésnek anyagi okai voltak. Egyre kevesebb vendég tért be az Ultra névre keresztelt belvárosi kávézóba, amely profiljából adódóan nem tartott alkoholos italokat, nem üzemeltetett játékgépeket, így forgalma annyira megcsappant, hogy a működtetés költségeit már nem tudta kigazdálkodni.
A vezető utalt rá, hogy az egyesület 2006-ban nyitotta meg a vendéglátóhelyet, a beruházáshoz szükséges másfél millió forintot pályázat útján nyerte el. Az Ultra alkalmazottai az egyesület Kovácsszénáján működő rehabilitációs otthonának lakói voltak, és e védett munkahely révén igyekeztek visszailleszkedni a társadalomba. A fiatalok legfeljebb egy évig dolgoztak a kávézóban, utána máshol vállaltak munkát, helyüket pedig az otthonból kikerülő társaik vették át.
Kiss András összességében sikeresnek ítélte a kávézó hároméves működését. Hozzátette, számoltak azzal, hogy a kávézó hosszabb távon nem lesz rentábilis, ennek ellenére most egy másik, alacsonyabb fenntartású helyet keresnek, ahol néhány hónap múlva újranyithatnak.
Az 1999-ben alakult Mérföldkő Egyesület 2003-ban nyitotta meg tizenhat ágyas rehabilitációs otthonát a baranyai megyeszékhelytől huszonöt kilométerre található Kovácsszénáján. Az intézményben évente negyven drog- és alkoholfüggőt kezelnek fél-egy éven át, kétharmad részük sikerrel vesz részt a terápiákon. A szervezet emellett egy tizenkét ágyas átmeneti otthont is működtet Pécs-Somogyban.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.