A MÖOSZ elnöke rendelkezésünkre bocsátotta azt a levelet, amelyet Dömény Sándor írt az igazságügyi és rendészeti miniszternek. Draskovics Tibor egyelőre még nem válaszolt, azonban a megyei önkormányzatok anyagi helyzetének ismeretében Ódor felháborítónak tartja a szaktárca elképzeléseit, ugyanis semmi sem indokolja a nyíregyházi állami börtön év végi bezárását. Ezért az elnök arra kéri Draskovicsot, bírálja felül döntését, mielőtt még meghozná. A MÖOSZ elnöke úgy véli, a vezérőrnagy konkrétumokkal és számokkal támasztja alá, miszerint nem jár el helyesen a kormány, az átszervezés pedig pénzkidobás.
Dömény Sándor úgy fogalmaz: a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet 2009. december 31-i megszüntetésével a jogutód a tiszalöki börtön volna. Mint írja, a nyíregyházi intézet kiiktatásával Tiszalökön jelentős dolgozói létszámemelést kell végrehajtani. Ráadásul az alapító okirat módosítása sem elkerülhető, hiszen a fogvatartottak aránya szintén jelentősen nő, következésképpen a szombathelyi büntetés-végrehajtási intézet kapacitását ugyancsak igénybe kell venni. Mindez komoly többletkiadással jár – áll a levélben.
A vezérőrnagy felhívja a tárcavezető figyelmét, hogy Nyíregyházán egy elítélt jelenlegi fogva tartása 1633 forintba kerül naponta, amennyiben azonban a rabok átkerülnek a másik két városba, akkor Tiszalölön az 1633 forint 5091-re, míg Szombathelyen 6210 forintra emelkedne. Ez éves szinten 622,3 millió forintos többletkiadást jelentene, ami még kormányzati szinten is jelentős összegnek nevezhető. Az úgynevezett PPP alapon épült tiszalöki és szombathelyi börtön üzemeltetőinek mintegy 520 elítéltet kellene átvenniük, az országos parancsnok biztonsági és fogva tartási helyettese pedig aggályosnak tartja, ha az állami börtönök helyett a magánintézményeket élveznének előnyt.
Ódor Ferenc azt mondja, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumban pénteken, azaz holnap tárgyalnak az ügyről, s amennyiben Draskovicsék a PPP-s megoldást választanák az állami fogva tartás fejlesztése helyett, akkor nyilvánvaló, hogy a cél nem más, mint a magántőke támogatása szocialista érdekek alapján.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.