Balsai megjegyezte: továbbra is úgynevezett turisztikai beruházásnak minősítik az egyébként semmis szerződésen alapuló ügyet. Mint mondta, a Legfőbb Ügyészségnek a bírósághoz kellene fordulnia a szerződés semmisségének megállapításáért, ezzel ugyanis szerinte elejét lehetne venni az olyan „flegma és cinikus pénzügyminiszteri és miniszterelnöki megnyilatkozásoknak, hogy hiszen még a bíróság nem állapította meg, hogy semmis”.
A képviselő szerint a sukorói beruházást illetően egy olyan ügyhöz adja teljes súlyát a magyar kormány, amely az ország érdekeivel szöges ellentétben áll. Mint fogalmazott, „nem szeretnénk Magyarországot (...) mindenféle kaszinóban elköltött és tisztára mosott pénzek Mekkájává tenni”. Balsai István tájékoztatóján felelevenítette a hétfőn az Országgyűlésben történteket, ahol több fideszes politikus is a sukorói ügyről kérdezte a kormány képviselőit. Domokos László például arról érdeklődött, mikor lesz nyilvános a sukorói beruházással kapcsolatos pénzügyminiszteri jelentés. Párttársa, Cser-Palkovics András a beruházással összefüggésben pedig arról érdeklődött a kormányfőtől, miért titkolta el, hogy kapcsolattartó volt az ügyben.
Bajnai Gordon válaszában azt kérdezte, miért rossz, ha valaki mintegy egymilliárd eurót akar befektetni, s körülbelül háromezer munkahelyet akar direkt módon, ennek kétszeresét pedig indirekt módon létrehozni. Mindezzel kapcsolatban keddi tájékoztatóján Balsai István kifejtette: Cser-Palkovics András azonnali kérdésére adott válaszában a miniszterelnök „szokatlanul nyugtalan lett”, először egymilliárd dolláros turisztikai beruházásról beszélt, két perccel később azonban már egymilliárd eurósról.
Bajnai Gordon „annyira ködösíti a válaszát, hogy a dollár és az euró közötti különbséget is elfelejti” – fogalmazott a fideszes politikus.
A King’s City elnevezésű beruházásra egy amerikai, izraeli, német és magyar üzletemberekből álló befektetőcsoport készül, amely 2013 közepére 275 milliárd forintos költséggel gigantikus idegenforgalmi komplexumot kíván létrehozni a Velencei-tó északi partján. A hetvenhektáros területen szállodák és éttermek épülnének, valamint élményfürdő, golfpálya, kaszinó, továbbá egy szórakoztató-központ is helyet kapna.
Az ingatlan, amelyen a komplexum épül, Sukoró külterületén helyezkedik el. A korábban állami tulajdonban lévő üres területhez az egyik befektető, Joav Blum úgy jutott hozzá, hogy felajánlotta cserébe a magyar államnak Pest megyében található, összesen 183 hektárnyi gyümölcsösét. Az albertirsai és pilisi ingatlanok az M4-es autópálya tervezett nyomvonalán találhatók, ezért került sor a cserére. Az Állami Számvevőszék szerint a telekcsere-szerződés a polgári törvénykönyv alapján tekinthető semmisnek. A számvevők azt feltételezik, hogy mivel az autópálya-építés nem az ingatlanok teljes területét érinti, a közcél nem áll fenn. A Székesfehérvári Városi Ügyészség korábban közokirat-hamisítás bűntettével vádolta meg a sukorói ingatlancserében érintett magánszemélyt, a Fejér Megyei Főügyészség pedig négy óvást nyújtott be az ügyben.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.