György István ismertetése szerint az önkormányzati tulajdonú Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. a Rác fürdővel kapcsolatos beruházás megvalósítására létrehozott egy hárommillió forint törzstőkéjű kft.-t, amelyben a gyógyfürdő zrt.-nek 25 százalékos üzletrésze van, más jogi és magánszemélyek pedig 75 százalékos tulajdonrésszel bírnak. A politikus szerint elég érdekes ez a konstrukció, hiszen – tette fel a kérdést – vajon miért volt szükség magánszemélyek bevonására is.
Véleménye szerint a Rác fürdő-projekt így a rendszerváltás környékén elkezdődött előprivatizációk technikájához hasonló: az állam vagyonát bevitték kft.-kbe, amelyekben magánszemélyek is tulajdonosként szerepeltek, majd végül az állami vagyont átcsempészték magántulajdonba. György ismertetése szerint egy a szálloda felépítését is magában foglaló beruházás kezdete óta öt alkalommal módosították a véghatáridőre vonatkozó szerződéseket, és végül odáig jutottak, hogy a Rác fürdő – amely az eredeti konstrukció szerint maradt volna a gyógyfürdő zrt. tulajdonában – "átvándorolt" a Rác Nosztalgia Kft.-be, amelyben 25-75 az állami és a más, jogi-, illetve magánszemélyek aránya.
Álláspontja szerint jelentős érdeksérelmek történtek a főváros számára: a hitelfelvételek fedezetét az ingatlanok, így többek között a Rác fürdő épülete biztosítja, a gyógyfürdő zrt. pedig ingyenesen engedte át a földhasználati jogot is. "A konstrukció, amely végül kialakult, és 2023-ig semmilyen osztalékfizetésre nem ad módot, a főváros számára súlyosan hátrányos" – vélekedett a frakcióvezető-helyettes. Közölte: felszólítják a fővárosi önkormányzat illetékeseit, hogy haladéktalanul kezdjenek tárgyalásokat a beruházókkal, és a Rác Nosztalgia Kft.-ben Budapest bevitt vagyonának megfelelő pozíciót harcoljanak ki.
(MTI)
Nyoma veszett egy 16 éves ukrán lánynak Budapesten