„A helyi politikusoknak képesnek kell lenniük elszakadni az országos politikai folyamatoktól, ha az városuk számára kedvezőtlen” – mondta az SZDSZ korábbi helyi elnöke, szegedi alpolgármester sajtótájékoztatóján.
Nagy Sándor kifejtette: az SZDSZ sokuk számára évtizedes politikai otthont jelentett, az elmúlt időszakban azonban a párt „politikailag kiüresedett, szervezetileg pedig a széthullás szélén van”. Ez a helyi politika számára teherré vált – tette hozzá. A politikus – akit az új szervezet elnökévé választottak – közölte: az egyesület hat önkormányzati képviselője új frakciót alakít a szegedi közgyűlésben, ahol „az eddig eredményes együttműködést változatlan formában kívánják folytatni a helyi szocialistákkal”.
Az MTI kérdésére, hogy az egyesület politikusai miként fogják megkülönböztetni magukat az MSZP-től, Nagy Sándor elmondta: nem kívánnak fölöslegesen konfliktusokat generálni, ez a politika már középtávon sem eredményes, önmagában ezzel nem lehet megőrizni vagy megtartani a népszerűséget. Az egyesület „pozitív módon” egyes témák kiemelt kezelésével szeretné az azonosságát megfogalmazni: ilyen a közösségi és környezetbarát közlekedés, a város megújítása, a zöld területek növelése, a tudásalapú gazdasághoz kapcsolódó munkahelyteremtés és fejlesztéspolitika, valamint Szeged toleráns, nyitott szellemének, befogadó gondolkodásának megőrzése.
Újságírói kérdésre a politikus közölte: nem kívánnak csatlakozni a szintén szegedi Sándor Klára vezette Szabadelvű Polgári Egyesülethez, mivel az országos ügyekkel foglalkozik. Az alpolgármester közölte: távozásukkal az SZDSZ helyi szervezete nem szűnt meg, bár az elmúlt hetekben mások is kiléptek onnan. A pártnak a városban ötven-hatvan tagja volt, s mintegy felük vett részt rendszeresen a munkában. A liberális párt a korábbi választásokon azonban országos összehasonlításban is Szegeden érte el a nagyvárosok közül az egyik legjobb eredményt.
(MTI)