„A következő kormánynak, ha megkapja a bizalmat – és mi készen állunk erre –, egy estéje lesz, hogy megünnepelje a győzelmet. Másnap reggel munkához kell látni” – mondta a pártelnök a Blikknek. Szavai szerint az első intézkedések között olyan „tehertételektől szabadulnának meg, mint például a közbiztonság hiánya, az ésszerűtlen politikai döntések, a BKV-sztorik vagy a mostani veszélyes költségvetés és az abból fakadó bajok”.
Hangsúlyozta, hogy jobb költségvetés kell, takarékosabb gazdálkodás és munkahelyteremtés. Megjegyezte: jelenleg egymillióval kevesebb munkahely van Magyarországon, mint 20 évvel ezelőtt. „Ha nem tudunk ennyi munkahelyet teremteni, nem jutunk ki a bajból. De egy embert foglalkoztatni ma kész csőd, a kormány az adórendszerrel bünteti a vállalkozásokat. Ezeken kell változtatni” – fogalmazott Orbán Viktor.
Arra a kérdésre, hogy mennyi türelmi időt kérne, ha kormányt alakíthatna, azt válaszolta: „Ezzel nem számolok. Eddig kijárt 100 napos türelmi idő, nekünk nem kell majd”. Az, hogy mennyi idő kellhet, Orbán Viktor szerint annak a függvénye, milyen gyorsan tudnak munkahelyeket teremteni. Szerinte a következő év már könnyebb lehet. „Nem csodákban vagy hitelekben kell gondolkodnunk, hanem magunkra kell számítanunk” – mondta. „Komoly, nagy ívű vállalásokat fogok tenni, és azokat be is tartom majd” – jelentette ki, hozzátéve, hogy a mezőgazdaság számára komoly távlatokat lát. Sokkal többen tudnának ott dolgozni, mint most.
A Blikk-interjúban elmondta azt is, hogy több új hidat szeretnének. A lerombolt Ipoly-hidak újjáépítését, Budapesten egy gyaloghidat is szeretnének építeni. Magyarországon emellett komoly tranzitgazdaságot is érdemes lenne létrehozni. Európa becsatlakozási pontja ugyanis Magyarországon van – sorolta.
A Fidesz elnöke kijelentette: felelős politikusok nem tehetik meg, hogy nem öntenek tiszta vizet a pohárba. A hivatali visszaéléseket fel kell tárni, az azt elkövetőket meg kell nevezni, és a büntetéseket ki kell szabni. Nem kell ehhez új apparátus. Ha egy miniszter átveszi a területét, akkor az átadás-átvétel során kiderül, hogy hol szükséges vizsgálat. „Az ország legfelső vezetőiig húzódó ügyek várnak kivizsgálásra. Lezáratlan ügyeket nem vihetünk magunkkal a jövőbe” – jelentette ki.
(Blikk, MTI)