Őssejtügy: tovább tartják házi őrizetben a plasztikai sebészt

November elejéig meghosszabbította az emberi test tiltott felhasználásának gyanúja miatt indult büntetőügyben, az úgynevezett őssejtügyben Seffer István plasztikai sebész házi őrizetét a bíróság. A Fővárosi Bíróság közlése szerint a gyanúsított házi őrizetét november 6-ig hosszabbította meg a Budai Központi Kerületi Bíróság. • Őssejtügy: meghosszabbíthatják két gyanúsított fogva tartását

MNO
2009. 09. 04. 11:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bíróság meghosszabbította a Seffer Istvánnal egy időben őrizetbe vett és jelenleg házi őrizetben lévő másik gyanúsítottal szembeni kényszerintézkedést is. A bíróság tájékoztatása szerint a kényszerintézkedés meghosszabbításáról szóló végzés nem jogerős. Emberi test tiltott felhasználása miatt a Nemzeti Nyomozó Iroda folytat eljárást; a gyanú szerint egy őssejtkutató labor és egy magánklinika szervezésében végeztek őssejtkezeléseket 2007-től, anyagi ellenszolgáltatás fejében.

Az érintettek egy-egy kezelésért általában 25 ezer amerikai dollárt vagy 5 millió forintot fizettek. A rendőrség szerint a gyanúsítottak több helyszínen is végeztek illegális őssejtkezelést, miközben az ezt alkalmazó cégnek csak őssejt tárolására volt engedélye, értékesítésre és beültetésre nem. A gyanú szerint az őssejtkezeléseket végző ukrán–amerikai Yuliy Baltaytis professzor és a kezelésekhez szükséges dózisokat elkészítő ukrán nő, Natalia K. július vége óta előzetes letartóztatásban van, az ő kényszerintézkedésüket október végéig hosszabbította meg a bíróság.

Seffer István és a negyedik gyanúsított házi őrizetben van, amit augusztus 28-án hosszabbított meg a bíróság. Seffer István résztulajdonosa a korábban őssejtkutatásokkal foglalkozó IRM Magyarország Zrt.-nek, amely működtetője volt a Seffer és Renner Magánklinika egyik laborjának. Az IRM Zrt.-ben a cégnyilvántartás szerint Seffer István mellett Pákh Imre és Fásy Ádám, továbbá egy Szabó Sándor nevű férfi is tulajdonos. Utóbbi az MTI információi szerint az ügy negyedik gyanúsítottja és a cégnyilvántartás szerint egyben a részvénytársaság vezérigazgatója. Az ügyben időközben újabb két gyanúsítottat hallgatott ki a rendőrség; a két nőt azzal gyanúsítják, hogy asszisztensként segítették az őssejtkezelésekben az ügy két orvosát.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.