Az MTI információi szerint az országos elnökség több tagja arra számít, hogy a tagság többsége nem támogatja az alapszabály-módosítást, amely lehetőséget adna a csak a vezető tisztségviselőkre kiterjedő tisztújításra. Az elnökség azt kérdezi a tagságtól, hogy a december 12-i, a miniszterelnök-jelöltről, a választási programról és az országos listáról döntő kongresszuson napirenden szerepeljen-e az alapszabály módosítása. Eszerint az elnökség tagjait, a választmányi elnököt, az országos etikai bizottság, illetve a központi pénzügyi ellenőrző bizottság elnökét választanák újra.
Az országos elnökség október végéig várja vissza a javaslatokat. Az MSZP tavasszal tartotta kétévente esedékes, felmenő rendszerű tisztújítását. Ezt követően rövid időn belül az újraválasztott Gyurcsány Ferenc lemondott pártelnöki posztjáról is, majd a párton belül megkötött kompromisszummal Lendvai Ildikót választották utódjául. Az európai parlamenti (EP) választási eredmények után vetődött fel, hogy pártértekezlet helyett kongresszuson értékeljék a történteket, majd még az idén tartsanak tisztújítást is.
A kongresszus határozatban kimondta: a 2010-es költségvetés elfogadása után, 2009 november–decemberében kerüljön sor az alapszabály szerinti, a párt országgyűlési választási programját elfogadó, a párt miniszterelnök-jelöltjéről és országos listájáról döntő kongresszusra, az elnökség pedig bocsássa pártvitára az alapszabály módosítását annak érdekében, hogy mandátumának lejárta előtt kerüljön sor az elnökség vagy a kongresszus által megválasztott tisztségek tisztújítására.
A dokumentum szerint az alapszabály módosítását a 2009 november–decemberében sorra kerülő kongresszusnak kellene megvitatnia. Ha a kongresszus jóváhagyja az alapszabály módosítását, ezt követően a lehető legrövidebb időn belül kerüljön sor a már módosított alapszabály szerinti tisztújításra. A tisztújítás része annak a kompromisszumnak, amely az úgynevezett fiatalok, illetve főként a budapesti szervezet, valamint az úgynevezett öregek között született.
Valójában az MTI által megkérdezett mindkét oldal cáfolta, hogy generációs ellentétről van szó: az „öregek” szerint „modernizációs”, a „fiatalok” szerint viszont „hitelességi” törésvonal van a párton belül. Lendvai Ildikó a júliusi kongresszus után saját szerepéről azt mondta: pártelnöki feladata addig tart, amíg megválasztják a miniszterelnök-jelöltet és elfogadják a választási programot. Az MTI úgy tudja, a többség azt szorgalmazza, hogy Lendvai Ildikó ne mondjon le a posztról decemberben.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.