A vezérigazgató havi alapbére 2,765 millió forint, de a kétmillió feletti részt a munkáltató havonta átutalja a Kríziskezelő Alapba. Még egy kétmillió forintot meghaladó alapbér van az MVM-nél: az egyik 40 éve alkalmazott vezérigazgató-helyettes kap havi 2,129 millió forintot, de ebből minden hónapban 129 ezer forint a Kríziskezelő Alapba kerül.
A vezérigazgató az éves alapbérének 80 százalékát kaphatja meg prémium formájában, de 2008-ban például csak 32 százalékhoz jutott. A 40 éve MVM-alkalmazott vezérigazgató-helyettes mellett a másik három 1,692, illetve 1,701 millió forint havi alapbérrel rendelkezik. A négy vezérigazgató-helyettesnek az alapbér 60 százalékát lehet prémiumként kifizetni. A biztonsági igazgató alapbére havi 1,273 millió forint és a prémiuma elérheti ennek a 60 százalékát. Két másik igazgató havonta 1,538 millió, illetve 1,025 millió forint alapbérrel rendelkezik, a mozgóbérük aránya pedig 50 százalék.
Más vezető beosztású dolgozók – átlagosan 20 éves munkaviszonnyal – 664 ezer és 1,128 millió forint közötti alapbért kapnak, prémiumuk pedig éves alapbérük 50 százaléka lehet. A végkielégítés jellemzően egy-két havi bér, két vezető esetében 12 hónap, míg a felmondási idő jellemzően 4-8 hónap. A menedzsment tagjainak az alapbér 6 százalékát fizeti az MVM önkéntes nyugdíjpénztárba, havi 9500 forintot egészségpénztárba és 2700 forintot önsegélyező pénztárba. A választható béren kívüli juttatás összege egységesen évi 430 ezer forint.
Az MVM választott tisztségviselői közül az igazgatósági tagok 180, a felügyelőbizottsági tagok 160 ezer forint tiszteletdíjat kapnak havonta. Az igazgatóság elnökének tiszteletdíja havi 350 ezer forint, a felügyelőbizottsági elnök pedig havi 180 ezer forint tiszteletdíjat kap. A választott testületek tagjai egyéb juttatásban nem részesülnek.
Az MVM a jogszabályi előíráson túl közzétette azt is, hogy 2009. szeptember 15-én a létszáma 145 fő. Munkavállalóinak 83 százaléka egyetemi/főiskolai végzettséggel, további 12 százaléka felsőfokú szakképesítéssel rendelkezik. A közlemény hangsúlyozza, hogy a foglalkoztatás mindenkor írásban dokumentált határozatlan idejű munkaszerződés keretében történik, amelynek létrejöttekor a társasági Kollektív Szerződés előírásainak megfelelően 3 hónap próbaidőt kötnek ki. Az MVM Zrt. egyetlen munkavállalójának munkaszerződése sem tartalmaz külön versenytilalmi („titoktartási”) ellentételezést, és az MVM külön versenytilalmi megállapodást senkivel nem kötött.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.