A Fidesz-szövetséges Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) szövetségi igazgatója szombati, budapesti sajtótájékoztatóján a szerinte korrupciógyanús ügyek közül példaként említette a pákozdi földügyet, a sukorói kaszinóberuházást, valamint az újfehértói állami földek ügyét.
Nem fogadható el, hogy az állami földek kezelésével, értékesítésével olyan ember foglalkozzon, „aki, bármerre tekintünk, mindenhol korrupciógyanús ügyek környékén bukkan fel” – fogalmazott Budai.
Közölte: ha Oszkó Péter október 8-ig, csütörtökig nem távolítja el Benedek Fülöpöt az MNV-től, akkor valószínű, hogy nem vesz részt azon az egyeztetésen, amelyet a tárcavezető kezdeményezett. (A miniszter azt kérte, Budai Gyula mutassa be a sukorói beruházás, illetve a veszprémi erdők ügyében a birtokában lévő bizonyítékokat.) Hozzátette: ebben az esetben sajtótájékoztatón fogja ismertetni a rendelkezésére álló bizonyítékokat.
Az említett esetek közül a pákozdi földüggyel kapcsolatban – utalva a lapunk szerdai számában megjelentekre – Budai Gyula kifejtette: a héten nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Benedek Fülöp maga ismeri el, hogy – még mint az agrártárca szakállamtitkára – „megvadásztatta” a jelenlegi honvédelmi minisztert, hogy a vagyonkezelői jogot átadják.
A sukorói kaszinóberuházással összefüggésben Budai Gyula arra hívta fel a figyelmet, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség vezetőjének közlése szerint valós értéküknél csaknem 600 millió forinttal drágábban szerepelnek az ingatlancsere-szerződésben a pilisi és az albertirsai földterületek. Budai Gyula közölte: birtokában van az a dokumentum, amely szerint a csereszerződést 2008. június 30-án Benedek Fülöp terjesztette elő a vagyontanács ülésére.
Az újfehértói állami földekről szólva azt mondta: ott irányított pályáztatás történt, majd amikor kiderült, hogy nem azok nyertek, akiknek kellett volna, Benedek Fülöp utasítására visszavonták a pályázatot. Benedek Fülöp vádlott a pákozdi földügyben, súlyos felelősség terheli a sukorói csereszerződés létrejöttében, és főszereplője volt az újfehértói pályázat visszavonásának – összegezte Budai Gyula.
(MTI)