Az adózásról is tárgyalt Bajnai az örmény köztársasági elnökkel

Elsősorban Magyarország és Örményország gazdasági-kereskedelmi együttműködésének időszerű kérdéseiről tárgyalt Bajnai Gordon miniszterelnök és Szerzs Szargszján örmény köztársasági elnök kedden Budapesten. • Hazánk támogatja az örmények közeledését az unióhoz

MNO
2009. 11. 10. 14:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormányszóvivői iroda tájékoztatása szerint a politikusok méltatták a két ország között hagyományosan fennálló jó kapcsolatokat, valamint a magyarországi örmény kisebbség pozitív szerepét a kétoldalú kapcsolatok erősítésében. Az örmény köztársasági elnök magyarországi tárgyalásai új szakaszt nyitnak a kétoldalú együttműködésben – olvasható az MTI-hez is eljuttatott közleményben. A kormányszóvivői iroda közölte: Bajnai Gordon és Szerzs Szargszján megállapították, hogy a két ország kereskedelmi együttműködése folyamatosan fejlődik, de a befektetések mértéke egyelőre elmarad a lehetőségektől.

A megbeszélés során több olyan terület is szóba került, amelyekben jó lehetőség kínálkozik a kétoldalú kapcsolatok bővítésére. Példaként a gazdaság és a kereskedelem, a mezőgazdaság, a kultúra, az oktatás, valamint a tudomány területét emelték ki. A közlemény szerint a látogatás során az Örményországgal fennálló egyezményes kapcsolatok köre is bővült, mert aláírták a kettős adóztatás elkerülését célzó kétoldalú kormányközi egyezményt, a tárcaközi mezőgazdasági együttműködési megállapodást és az igazságügyi partnerségi megállapodást.

Bajnai Gordon és Szerzs Szargszján kétoldalú találkozójuk után örmény üzletemberekkel tekintették át a magyar–örmény befektetési lehetőségeket. A kormányszóvivői iroda kiemelte: Örményország és a Kaukázus térsége az utóbbi időben felértékelődött. Az Európai Unió is kiemelt figyelmet fordít a kaukázusi térségre, amit az EU és Örményország között létrejött Partnerségi és Együttműködési Megállapodás, valamint a Szomszédságpolitikai Akcióterv és újabban a Keleti Partnerség is igazol. Magyarország igyekszik kétoldalú kapcsolataival, illetve különböző nemzetközi és integrációs szervezeteken belüli aktív tevékenységével hozzájárulni a térség stabilitásához és biztonságához, illetve dinamikus fejlődéséhez is – tartalmazza a közlemény.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.