Az október 23-án kezdődött központi programsorozat utolsó napján katonai tiszteletadás mellett koszorúzási ünnepséget tartanak 11 órától a Hősök terén az 1956. évi forradalom és szabadságharc áldozatai emlékére. A megemlékezésen részt vesznek a közjogi méltóságok, ’56-os szervezetek, a magyarországi egyházak és a diplomáciai testület képviselői. Ezzel egy időben adják át a Mindszenty-emlékérmet a Parlamentben. Az elismerést Bábel Balázs kalocsa–kecskeméti érsek kapja. Ezt követően a Mindszenty Társaság jelen lévő képviselői koszorút helyeznek el Mindszenty József bíboros emléktáblájánál az Országházban.
Ugyancsak 11 órakor a Honvédelmi Minisztérium és a Történelmi Igazságtétel Bizottság katonai szervezete koszorúzási ünnepséget rendez a Jutadombon található katonai emlékműnél. Debrecenben a szabadságharc áldozatainak emlékére a város több pontján koszorúzást tartanak. Pécsen az Aradi vértanúk útján állított kopjafánál koszorúznak, és ott felavatják a pécsi áldozatok emléktábláját is.
A fővárosi Mátyás-templomban délután öt órától szentmisét tartanak az 1956-os forradalom és szabadságharc elesettei és a megtorlás áldozatai emlékére. A központi ünnepségsorozat zárásaként este hat órakor a forradalom lángja kialszik a budapesti Kossuth téren.
1956. november 4-én a szovjet csapatok bevonultak Budapestre és leverték az október 23-án kirobbant forradalmat és szabadságharcot. Az országban néhány helyen elszórtan még egy hétig tartott a fegyveres ellenállás. A szovjet támadás hírére Nagy Imre a családjával és a hozzá közel álló politikai körrel november 4-én menedékjogot kért és kapott a jugoszláv nagykövetségen, ahonnan november 22-én a szovjet titkosszolgálat segítségével tőrbe csalták, és a romániai Snagovba hurcolták.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.