A Fidesz kormányzásának idején az oktatási minisztérium bevezette a kötelező erkölcstant a hetedik osztályban, de az erkölcs nem csak tantárgyi kérdés – mondta Pokorni Zoltán a Duna Televízió műsorában. „Egy értékhierarchiát bemutatni egyszerű dolog, hogy belsővé váljon, az a nehéz dolog. Akkor vannak igazi normák, ha közösségek vannak, a magyar társadalom egyik nagy gondja viszont, hogy mérhetetlenül magányos, közösségképző ereje, kultúrája egyre gyengébb” – folytatta a Fidesz alelnöke, aki szerint az iskola lehetne kitüntetett hely arra, hogy a gyerekek megtanuljanak közösségben dolgozni, egymásra figyelni, kooperálni. Erre egyre kevesebb idő és energia jut, ráadásul a kormány és a költségvetés luxuscikknek tekinti és nem finanszírozza – mondta Pokorni.
A Fidesz tervezte pedagógusi életpályamodell két csoportra osztható – ismertette Pokorni. A pedagógusoktól jobb minőséget kell megkövetelni, és jobban meg kell őket fizetni. Átalakítva az oktatás finanszírozását a Fidesznek az a terve, hogy a központi költségvetés finanszírozza a béreket mindenhol, hogy ne legyen az adott önkormányzat jövedelemtermelő képességének a függvénye – mondta a politikus. Szerinte a már pályán lévő pedagógusok javadalmazását, minőségi ellenőrzését is át kell alakítani, de ez sok pénzt kíván, mely jelen pillanatban és jövőre sem áll rendelkezésre. Lassan lehet megteremteni a feltételeit, ez egy célkitűzés, melyet több év alatt lehet elérni – folytatta a gondolatot.
Az egyetemi felvételi pontokkal kapcsolatosan Pokorni elmondta: a kormánynak meg kell adni a jogot arra, hogy előírja, mely szakokon, mely képzéseken bejutási feltétel az emelt szintű érettségi. Annak idején így építették fel nyolc-kilenc évvel ezelőtt a kétszintű érettségit, de a Medgyessy-kormány ezt „szétverte” a politikus szerint. Ma már az egyetemek arról panaszkodnak, hogy az egyetemre frissen bejutott gyerekek teljesítménye elszomorító, a diákok alig öt százaléka választja az emelt szintű érettségit – mondta a Fidesz alelnöke, aki szerint az igazi kérdés az, hogy mennyi idő alatt lehet a rendszert újraépíteni. Akkor lehet emelt szintű érettségit előírni, ha a gimnáziumok kapnak pénzt a felkészítésre, de ehhez idő kell, Pokorni Zoltán becslése szerint 2013–2014-re juthatunk el oda, amit 2000-ben előírtak a diákok számára.
(dunatv.hu)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.