Az MTI munkatársa egy héttel a tragédia után a helyszínen járva azt látta, hogy a Honvédelmi Minisztériummal szemben lévő épület legfelső, ötödik emeletén, abban a középső lakásban, ahol a robbanás történt, a födém beszakadt, a válaszfalak kidőltek és összetörték a berendezést. Megsemmisült a szomszédos lakás is. Az egykori fürdőszobára, konyhára és szobára csak a bútorok, a csempék és a fürdőkád szilánkjai emlékeztetnek, a falak kormosak, az ajtófélfák megégtek. A lakásoknak már nem nevezhető térben másfél méter magasan áll a törmelék, darabjait a helyreállítást végző kivitelező cég emberei aprólékos gonddal zsákokba csomagolják, így szállítják le az épület külső falsíkjára szerelt teherliften. A három tűzoltó, aki felügyeli a munkásokat, minden apróbb tárgyat lefotóz, dokumentál, ugyanis ez is része a tűzvizsgálatnak.
Berta Gábor, a tűzvizsgálók vezetője arra a kérdésre, hogy a korábbi hírek szerint feltehetőleg egy Siesta gázkészülék miatt történt a robbanás, az MTI munkatársának azt mondta: ezt egyértelműen nem lehet kijelenteni, ugyanis a romok alatt még bármi más olyanra is bukkanhatnak, amely robbanást okozhatott. A tragédia reggelén a tűzoltók találtak ugyan egy ilyen készüléket a lakásban, de az teljesen ép volt, ám elképzelhető, hogy másik ilyen kályha is lehetett bent. A tűzvizsgáló szerint az érdemi vizsgálatot csak akkor lehet lefolytatni, ha átvizsgálás után minden törmeléket kihordtak a legfelső szintről.
A robbanás epicentruma a baleset után a kórházban elhunyt 80 éves férfi szobájában volt, itt a födém teljesen leomlott, a padlástéri válaszfal kidőlt, a tetőszerkezet megsérült, a falból kiszakadt a gázcső, a lakásból az eget lehet látni. A lakás két szobájában gázkonvektor volt, de hogy azok működtek-e, egyelőre még nem tudják. A gázórára, amely a robbanásban kiszakadt a falból, rádőlt a bejárati ajtó és a mellette álló válaszfal. A szomszédos lakásnak – amelyben egy idősebb nő élt, és súlyos sérülésekkel a teraszról mentették ki a tűzoltók – sincs bejárata, az ajtó ugyanis kiszakadt és a robbanás után a negyedik emeletre zuhant, csakúgy mint a körfolyosó korlátja. A függőfolyosót és a lakások födémjét fagerendákkal erősítették meg.
A forgalom elől teljesen elzárt utcában, a társasház előtt a statikus az MTI-nek elmondta, az épület ötödik emeletének utca felőli szárnyát és a tetőszerkezetet le kell bontani, újra kell építeni, de maga az épület szerkezete nem sérült meg, a legfelső emelet hátsó része is lakható. A bontás kivitelezője hangsúlyozta: életveszélyes körülmények között dolgoznak az emberek, ugyanis annak ellenére, hogy a födémet megerősítették, még bármikor lehet omlás, és a munkájuk időjárásfüggő. Abban bíznak, hogy a jövő hét végére minden törmeléket le tudnak hordani az egykori lakásokból. A műszaki szakemberek szerint amint a lakásba visszakötötték a közműveket, és a kéményseprők azt mondják, hogy vissza lehet kapcsolni a gázszolgáltatást, az alsó három szintre visszaköltözhetnek a lakók. Az MTI munkatársa a helyszínen járva péntek délelőtt azt látta, hogy a villanyszerelők már szerelik az új biztosítóberendezéseket és vezetékeket a ház bejáratánál.
Rogán Antal, az V. kerület fideszes polgármestere pénteken kifejtette, hogy a felújítási munkálatokra az önkormányzat 50 millió forintot fordított, a lakók rendkívüli segélyt kaptak, és jövő keddre kidolgozzák a visszaköltöztetés pontos ütemtervét. Balogh Klára, a ház közös képviselője az MTI-nek korábban úgy nyilatkozott: a lakók által tulajdonolt épületben, vagyis a nem önkormányzati lakásokban több száz millió forintos kár keletkezett. A háznak van biztosítása, a biztosító szakembere pénteken ott tartózkodott az épületben, végezte a kárfelmérést, de az MTI kérdéseire nem kívánt válaszolni.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.