Iskolai agresszió: a média „zúdítja rájuk a nyers erőszakot”

Nyilatkozatot adott ki a szekszárdi Kolping középiskola annak a médiában is bemutatott videofelvételnek a kapcsán, amelyen társai bántalmaznak egy diáklányt. Mint ahogy az MNO is megírta, a középiskola egyik tanulója mobiltelefonnal rögzítette, amint egyik diáktársát két esetben is bántalmazzák.

MNO
2010. 01. 14. 18:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Kolping iskola igazgatója ezt követően vizsgálatot rendelt el, amelyet egy háromtagú bizottság végzett a szekszárdi rendőrkapitányság segítségnyújtása mellett. Az iskola eljuttatta a történtekről és azok következményéről szóló nyilatkozatát. A vizsgálóbizottság a tanárok, a sértett, az elkövetők, és a tanúk – szüleikkel együtt történt – meghallgatása után megállapította, hogy a felvétel első része 2009. szeptember második hetében történt, tanítási órán. A sértettnek látható sérülései nem keletkeztek. A sajnálatos esemény után az igazgató behívatta az érintett diákok szüleit, és az elkövetőt igazgatói figyelmeztetésben részesítette. Az eset után, a megvert lány elmondása alapján, a két fél között nem folytatódott a konfliktus.

A felvétel második része 2010. január 4-én óraközi szünetben történt. A konfliktus kiváltó oka egy magánéleti probléma az amúgy jó barátságban lévő két lány között. A videofelvételen látott eseményeket megelőzően a nap folyamán már egy esetben az ügyeletes tanár meghiúsította a konfliktus elfajulását, és a későbbi verekedő diáklány a tanáriban a szociálpedagógussal és az osztályfőnökkel beszélgetve ígéretet tett arra, hogy a problémát más módon oldja meg. Ezért az incidens folytatása nem volt előre látható.

A mégis bekövetkezett sajnálatos esemény az elmondottak alapján körülbelül 3 perc alatt, óraközi szünetben, miután a tanár elhagyta a tantermet, zárt ajtók mögött történt meg. Az elkövető édesanyja, élve jogaival, a történtek után még január 4-én kérte lánya átvételét egy másik helyi iskolába. Így a diák ügyében már nem indulhatott fegyelmi eljárás.

Arról, hogy az eseményről videofelvétel készült, senki nem értesítette az iskola dolgozóit. Erről csak másnap, a média képviselőjétől értesült az iskola igazgatója. Mindkét esetben megállapítható, hogy a felvételek készítői tudatosan készültek a konfliktushelyzetek megörökítésére. Azok a tanulók, akik a történteket videóra rögzítették, illetve az agresszióra buzdítottak, tantestületi megrovásban, azok pedig, akik az eseményeket közbeavatkozás nélkül végignézték, igazgatói figyelmeztetésben részesülnek.

László Péter, az iskola igazgatója az eset kapcsán a következőket mondta a megyei internetes oldalnak: „Az iskola vezetése és minden dolgozója teljes mértékben elítéli az ilyen és ehhez hasonló eseményeket, amelyek az iskola mindennapi életétől teljesen idegenek. A konfliktus forrása sajnos abban rejtőzik, hogy a fiatalok otthon nem látnak pozitív példákat, a durva, agresszív mintákat többnyire a médiából kapják, amely zúdítja rájuk a nyers erőszakot. Ráadásul a napjainkat jellemző nyomor, a munkanélküliség, a kilátástalanság mindehhez előkészíti a talajt”.

(teol.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.