Hoffmann Rózsa közleményében azt írta: ha Arató Gergely vette volna a fáradságot, hogy a párt oktatáspolitikai tervezetét elolvassa, nem tett volna föl olyan kérdéseket, amelyek mögött „hazug állítások, rosszindulatú és ostoba prekoncepciók rejlenek”.
A kereszténydemokrata képviselő szerint ha a kormánypárti politikus követné a pedagógiai szakirodalmat és a nemzetközi trendeket – mint ahogy az elvárható lenne –, tudhatná, hogy külső szakmai ellenőrzési és értékelési rendszerek jól és eredményesen működnek számos európai országban, és a magyar közoktatás berkeiben is van erre példa.
Az ellenzéki politikus hangsúlyozta: egyetlen pedagógust sem áll szándékukban elbocsátani, de szándékukban áll a közoktatás színvonalának emelése, amelynek zuhanásában Arató Gergelynek oktatási államtitkárként nem kis része volt. „Amennyiben válaszom, illetve a KDNP programjának tanulmányozása nem elégítené ki, természetesen nem térek ki az Önnel folytatandó nyílt vita elől” – írta Hoffmann Rózsa.
Arató Gergely oktatási államtitkár azt kérdezte a kereszténydemokrata képviselőtől, hogy a szakmai alkalmasság külső vizsgálata után összesen hány pedagógust bocsátanának el. Az MTI-hez eljuttatott nyílt levélben úgy fogalmazott: érdeklődéssel olvasta, hogy kormányra kerülése esetén a Fidesz–KDNP pártszövetség bevezeti a pedagógusok szakmai alkalmasságának külső vizsgálatát, egy meghatározott eredmény alatt teljesítőket pedig elbocsátja állásukból.
Arató Gergely azt kérdezte, összesen mennyi pedagógust kíván elbocsátani e módszerrel egy esetleges Fidesz–KDNP-kormány, milyen szempontok alapján és kik fognak dönteni „a kollégák kirúgásáról”, és kik lesznek azok a külső, „független” szakértők, akik elvégzik majd a tervezett felmérést, illetve ki fogja őket kiválasztani.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.