„Kritikus szolidaritást” kínálunk az új kormánynak – mondta a fideszes politikus, hozzátéve: jóindulatú bírálatra is nagy szükség van a jó kormányzás érdekében. Arra a kérdésre, hogy melyek lehetnek azok ügyek, amelyekben elsőként állást foglalnak, megszólalnak majd, azt mondta, fontos, hogy minél többen hozzáférhessenek a magyar kultúra javaihoz, erősíteni kell a határon túli magyarok helyi közösségeivel a kapcsolatot. Ma inkább az országos és a pártpolitika van előtérben ezen a területen. Fel szeretnénk vetni az etika oktatásának megerősítését, egyes tantárgyakba való kötelező beépítését is – mondta, hozzátéve: az egykori kommunista országok közül egyedül Magyarországon nincs általános etikaoktatás.
Kiemelte: a civil szféra szinte minden egyes területéről kértek fel képviselőket. Példaként említette Osztie Zoltánt, a Keresztény Értelmiségek Szövetségének elnökét, Halzl Józsefet, a Rákóczi Szövetség vezetőjét, Barsiné Pataky Etelkát, a Magyar Mérnöki Kamara elnökét, Bod Péter Ákos közgazdászt, Fekete Györgyöt, a Magyar Művészeti Akadémia tagját, Náray-Szabó Gábor professzort, a média világából pedig Halász Zsuzsa újságírót. A fideszes politikus felidézte, a Magyar Polgári Együttműködési Egyesület már 1997-es megalakulásától kezdve úgy lépett fel, hogy támogatják a polgári, keresztény, nemzeti erőket. Ez nem pártpolitikai, hanem értékalapú támogatás – mondta az egyesület elnöke.
Kormányozni a polgárok akarata és segítsége nélkül nem lehet, ez nem csupán egy szavazat négyévente, hanem ennél sokkal több. Amit egy ilyen civil szervezet hozzá tud tenni a kormányzáshoz, az az, hogy a polgárok szakmai és nem szakmai javaslatait egyaránt közvetíti a kormány felé, és segít a mindennapok világában megértetni a kormány valóságos céljait. Az Együttműködési Tanács megalakulását Orbán Viktor Fidesz-elnök múlt pénteki, országértékelő rendezvényén jelentette be Balog Zoltán.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.