Soltész Miklós, a KDNP parlamenti frakcióvezető-helyettese és a Fidesz népjóléti kabinetjének vezetője nyíregyházi sajtótájékoztatóján csütörtökön adatokkal támasztotta alá közlését. Eszerint 2005 és 2008 között 539 ezerről 337 ezerre csökkent a közgyógyászati ellátási rendszerben támogatást kapók száma, ezzel szemben viszont a támogatási összeg 52 milliárdról 59 milliárd forintra nőtt. Szerinte a pazarlást jelzi az is, hogy a rendszer működtetési, igazgatási költsége a 200 ezres létszámcsökkenés ellenére tízszeresére, 240 millió forintról 2,4 milliárd forintra emelkedett.
Soltész Miklós hangsúlyozta, hogy a rendelkezésre álló összeg szigorú, hatékony felhasználásával lehetne, sőt kellene enyhíteni „a válságos állapotban lévő” szociális helyzeten. Hozzáfűzte: ha a Fidesz–KDNP pártszövetség az áprilisi választás után kormányt alakíthat, megszünteti azt a gyakorlatot, hogy a közpénzek „magánzsebekbe, pártkasszákba kerüljenek”, és gondoskodik arról, hogy arra költsék az adófizetők pénzét, ami annak a rendeltetése.
A kereszténydemokrata politikus kitért a Fidesz–KDNP választási programjában szereplő egymillió munkahely tíz év alatti létrehozására, s kiemelte: a magyar vállalkozások erősítésével, a magyar áruk versenyképességének megteremtésével akarják a gazdasági növekedést beindítani és tartóssá tenni.
Simon Miklós, a Fidesz–KDNP országgyűlési képviselője, Nyírbogát polgármestere, aki a pártszövetség támogatásával ismét egyéni jelölt lesz az idei választáson a nyírbátori szavazókörzetben, a sajtótájékoztatón arról szólt, hogy a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei falvakban „igen nagy a baj, egyre többen folyamodnak segélyért, valamilyen munkáért a települési önkormányzatokhoz”. A térségben soha nem volt ennyi munkanélküli, mint most, a 65 ezret is meghaladja az állásra várók száma – mondta, megjegyezve: az MSZP-kormány ezzel szemben több mint 100 ezer forinttal csökkentette az önkormányzati szociális otthonoknak járó normatív támogatást, több milliárd forintot vont ki az ellátásból, ami szerinte „tűrhetetlen”.
(MTI)
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
