Több európai nagyvárosban közel egy évtizede működik a dugódíj „intézménye”, de ennek megvannak az alapfeltételei, amik Budapesten ma nem adottak – mondta a Duna Televízió háttérműsorában Tarlós István.
Horváth Csaba ötletét, miszerint a dugódíj bevételeiből ki lehetne váltani a BKV finanszírozásának egy részét, és ingyenessé lehetne tenni a fővárosi tömegközlekedést, Tarlós István egyszerűen csak „blődségnek” nevezte. „A világon nincs olyan, százezer lakosnál többet számláló város, ahol ingyenes a tömegközlekedés, ez blődség. Erre nem lehet mást mondani” – szögezte le a politikus. Ráadásul a budapesti tömegközlekedési cég egy félig vagy tán egészen tönkrement, eladósodott cég, a buszparkja lerobbant, százmilliárdos nagyságrendű a belső adósságállománya, alig vannak P+R parkolók – tette hozzá.
A dugódíj rendszerének működtetése egyébként rendkívül költséges is, a kiadások a bevételeknek a felét elviszik. „De nem is ez a lényeg: ez egy nonszensz. Ennyi erővel meg lehetne hirdetni az ingyensört, az ingyenkenyeret. Ingyencirkusz már van, hiszen ez az” – érvelt Tarlós István.
Bár a polgári erők volt főpolgármester-jelöltjét idén még nem nevezte meg hivatalosan jelöltként erre a posztra a Fidesz–KDNP-pártszövetség, ám jelöltsége esetére néhány főbb vonalat vázolt leendő programjából. „Racionális gondolkodást szeretnék vinni a főváros életébe, számolni fogok, a legegyszerűbb összefüggéseket nem hagyom figyelmen kívül. A működést és a pénzügyi helyzetet szeretném stabilizálni, odáig nyújtózkodni, ameddig a takarónk ér. És bevezetni egy világos kommunikációt, ami nem vezeti félre folyton az embereket – röviden szólva magyarul szeretnék beszélni” – mondta Tarlós István a Duna Televízióban.
Ami az önkormányzati választások „eltolását” illeti a mindenkori országgyűlési választások félidejére, ez nem a 2010-es önkormányzati választásra vonatkozik „Ez csak a szocialisták lázálma, de be kéne végre látniuk, hogy sehová sem vezet ez az ügyeskedő fogalmazás” – szögezte le. Idén őszig nem várható több annál, mint hogy kisebb közgyűlések, kisebb képviselő-testületek alakulnak, és minimális feladatátcsoportosításról lehet szó” – szögezte le a fővárosi szakpolitikus.
„Elő kell készíteni – és ebbe az ellenzéket is be kell majd vonni – azt az átalakítást, aminek következtében működőképesebb közigazgatás lehet az országban, különösen Budapesten, de csak a négy év múlva kezdődő önkormányzati ciklustól” – mondta Tarlós.
Az Európai Parlament 2015-ig fel akarja számolni a hajléktalanságot, ehhez Budapestnek csatlakoznia kell. Reális ez a cél? – kérdezte a Közbeszéd. „Abszolút reális cél, biztos, hogy meg lehet oldani egy éven belül” – válaszolt a volt főpolgármester-jelölt.
Ehhez szerinte néhány hiányzó elemet kell pótolni a hajléktalanellátásban: koedukált szállókat létesíteni a párok számára, gondoskodni a hajléktalanok biztonságáról akár hatósági úton is, a munkaképesek számára pedig – elősegítve a visszailleszkedésüket a normál életbe – közmunkákat szervezni.
„Akik ezek után is folytatják azt az életmódot, amivel zaklatják az embereket a város funkcionális pontjain, nincs mese, azokat hatósági erővel el kell távolítani. Egy nemzet fővárosa nem arra való, hogy a konszolidált többség egész egyszerűen ne tudja használni” – szögezte le Tarlós István a Duna Televízióban.
(Duna Televízió)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.