Az országgyűlési választást értékelve azt mondta: a parlamentbe jutás nem öncél volt, hanem annak eszköze, hogy bebizonyítsák szimpatizánsaiknak, „a politika lehet tisztességes, hiteles és magyar”. Vona Gábor kijelentette: büszke a Jobbik teljesítményére, noha a választások után hiányérzete volt. De nem pártja szereplése miatt – folytatta –, hanem azért, mert az összes többi parlamenti erő elvett tőlük egy lehetőséget. Sikeresnek nevezte a Jobbik szervezetépítését, megemlítve az országos és a megyei választmányok létrejöttét, illetve hogy a Jobbiknak saját hetilapja és az interneten is szerveződő támogatói bázisa van. „Ha nem lenne internet, nem biztos, hogy itt lennénk, vagy ilyen erővel lennénk itt” – fogalmazott.
Vona Gábor beszédét kétszer szakította meg taps: először amikor köszönetet mondott a betiltott Magyar Gárda tagjainak, másodszor pedig akkor, amikor megismételte a kongresszus előtti sajtótájékoztatóján ismertetett véleményét, amely szerint a Jobbik a parlamenti arányánál lényegesen nagyobb hatással volt a hazai közéletre. Példaként említette és a Jobbik megerősödésének tulajdonította, hogy az MSZP június 4-én Trianon-emléknapot tartott. Mint mondta, ez olyan érzés lehetett a szocialisták számára, mintha a Jobbik képviselőinek Károlyi Mihály szobrát kellene megkoszorúzniuk.
A pártelnök beszédével a kongresszus nyilvános része véget ért. A testület ezután zárt ülésen hallgatja meg az elnöki tisztségre egyedüliként jelölt Vona Gábor programbeszédét, majd szót kapnak az alelnökjelöltek is. Az elnökség tagjait megválasztó titkos szavazást követően várhatóan módosítják a Jobbik alapszabályát. A kétharmados többséget igénylő változtatás alapján a párt úgynevezett baráti köröket hozna létre elsősorban a határon túl.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.