Ebben benne van a bontáson kívül a törmelékek elszállítása, valamint az érintett terület és a futballpálya rendezési költsége – tette hozzá az alpolgármester.
Farkas János elmondta, Fehérgyarmaton és a környező három községben szivattyúk biztosítják az ivóvízellátást, viszont továbbra is problémát jelent, hogy a víztorony nélkül zárttá váló rendszer nyomását nem tudják szabályozni a szakemberek. Becslések szerint a szivattyús megoldás milliós nagyságrendű többletkiadást okoz a városnak. Naponta mégis 400 köbméter vizet kénytelenek a tűzcsapokon keresztül kiengedni, hogy elkerülhetők legyenek a nyomásingadozás miatti csőtörések – tette hozzá az alpolgármester.
Mint mondta, már megérkezett Fehérgyarmatra az a frekvenciaváltós szivattyú, amelynek beüzemelésével kiküszöbölhető a nyomásváltozás. A megrongálódott víztoronynál már dolgoznak a szakemberek – tapasztalta a helyszínen az MTI tudósítója. Még nem döntötték el, hogy milyen módszerrel és mikorra szedik le a szétrobbant tetőszerkezetet a víztoronyról. A munkálatok több napig is elhúzódhatnak.
A hidroglóbusz kedden délelőtt nyílt szét, a víz kifolyt belőle, a torony szigetelése és lemezdarabjai 50-100 méteres körzetben szóródtak szét a környéken. A víztorony mellett lévő futballpálya területének egy részét is beborították a lemezdarabok és a leszakadt vezetékek.
Tilki Attila, Fehérgyarmat fideszes polgármestere korábban az MTI-nek azt mondta, hogy a három héttel ezelőtti viharos időjárás is hozzájárulhatott a víztorony szétszakadásához.
Szatmári Zoltán, a Tisza-Szamosmenti Közműszolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója is úgy nyilatkozott az MTI-nek, hogy valószínűleg a közelmúlt viharai és az erős szél indíthatta meg azt a fizikai folyamatot, amely miatt szétnyílt a hidroglóbusz.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.