A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) emlékeztet: a vagyonkezelői intézkedés jogszabályi alapját a 2010-es költségvetéshez kapcsolódó, a korábbi parlamenti többség által megszavazott törvénymódosítás adta. Idézi a 2009. november 10-én hatályba lépett rendelkezést, amely szerint az Országgyűlés az állami vagyonról szóló 2007. évi törvény alapján úgy rendelkezik, hogy a Magyar Állam tulajdonában lévő, Budapest, XII. kerület Budakeszi út 32. szám alatti ingatlan térítésmentesen a Magyarországi Zsidó Örökség Közalapítvány tulajdonába kerül, kulturális, szociális és hitéleti célokra. A tulajdonváltozás ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzésére alkalmas szerződést a Magyar Állam nevében a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. köti meg.
A közalapítvány a célok elérése érdekében az ingatlant értékesítheti. Ha az értékesítésre a tulajdonba adástól számított 5 éven belül kerül sor, a közalapítvány köteles az értékesítésből származó bevétel 50 százalékát a központi költségvetés javára befizetni – emlékeztet a minisztérium a jogszabályban foglaltakra.
Lapunk szerdai számában azt írta, hogy Kamarás Miklós leváltása előtt három nappal írta alá azt a szerződést, amellyel a XII. kerületi állami ingatlant térítésmentesen átadják a Magyarországi Zsidó Örökség Közalapítványnak. A 4500 négyzetméter alapterületű ingatlan bruttó értéke 560 millió forint. Az MNV volt vezetője azt állította, egyeztetett a tranzakcióról az állami cég új vezetésével, Halasi Tibor, az MNV igazgatósági elnöke, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára azonban erre nem emlékszik. Kamarás Miklós arra is hivatkozott, hogy a szóban forgó ingatlan átadására „törvényi kötelezettsége” volt, így nem mérlegelhettek.
A szakminisztérium cáfolja Kamarás Miklósnak a sajtóban megjelent állítását, amely szerint Halasi Tibort, az NFM államtitkárát előzetesen szóban tájékoztatta az ügyről.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.