A törvény augusztus 30-án lép hatályba. Tehát akinek a gyereke nem járt iskolába, annak nem jár családi pótlék – jelentette ki Kósa. A Fidesz ügyvezető alelnöke bízik abban, hogy a generációnként több ezer diák elkezd iskolába járni, és a szülők ráébrednek arra, ha a gyerek nem jár iskolába, azzal ők rosszul járnak.
A törvény két részre bontja a családi pótlékot: nevelési ellátásra és iskoláztatási támogatásra. A nem iskolaköteles korú gyereknél a szabály nem léphet életbe, ezért szétválasztották a korábbi családi pótlékot. Amikor a gyerek tankötelezetté válik, akkor hívjuk iskoláztatási támogatásnak, és arra vonatkozik a törvényben kidolgozott szabály – jelentette ki Kósa.
A törvény hosszú távon segít a családoknak
A település jegyzőjének is nagyobb hatásköre lesz, könnyebben és drasztikusabban dönthet, ha szabálytalanságot lát. Eddig is feladata volt a jegyzőnek és az iskolaigazgatónak lépéseket tenni, ha a gyermek nem járt iskolába. Most viszont kötelező lesz intézkedni. A védelembe vételi eljárást kötelező elindítani, ha azt látják, hogy a gyermek veszélyeztetett. Az eljárás ismert, csak az alkalmazás új – jelentette ki a Fidesz ügyvezető alelnöke, aki hozzátette: fontos, hogy a szülőket minden eszközzel rávegyék arra, a gyereküket járassák iskolába.
Kósa meggyőződése, hogy a törvény hosszú távon segít a családoknak, mert akinek a gyereke nem jár iskolába, annak esélye sincs a felzárkózásra. Az önkormányzatoknak fel kell készülni, hogy a kimaradó gyerekek megjelennek az iskolapadokban. A pedagógusoknak visszavezetni a diákokat különösen nehéz feladat, tehát az oktatási kormányzatnak is fel kell készülni arra, hogy egyes iskoláknak segítséget kell adni, de nem lehet pénz kérdése, hogy a gyerekek elvégezzék az általános iskola nyolc osztályát.
(Duna TV)